Zbuduj most

Gdy pojawia się trudny, stresujący moment czy to w życiu osobistym albo na scenie zawodowej , możemy wykorzystać możliwości naszego mózgu, by zbudować most i znaleźć rozwiązanie trudnej lub stresującej sytuacji.

Na podstawie ćwiczeń M. George’a

Gdy pojawia się problem (np. trema, zdenerwowanie, napięcie, trudna sytuacja wymagająca rozwiązania) znajdź na chwilę spokojne miejsce i w wyobraźni udaj się nad rzekę.

Zobacz uosobienie tego problemu.

Kawałek po kawałku zacznij budować most. Ten most musi mieć pięć filarów. Każdy filar to jest symbol tego, czego potrzebujesz w Twojej trudnej sytuacji (np. w sytuacji zdenerwowania, napięcia może być to spokojny oddech albo mocne poczucie gruntu).

Zbuduj go powoli w swojej wyobraźni.

Następnie w wyobraźni przejdź przez ten most. Kiedy docierasz na drugą stronę rzeki – znajdujesz rozwiązanie. Zobacz je – określ, jak wygląda i co oznacza? Jak możesz to wykorzystać?

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia