Terapia głosem

Dźwięki, które w różnej postaci i w różny sposób do nas docierają, oddziałują na nasze zdrowie, nastrój; wywołują także stany uczuciowe i emocjonalne. Jedne z nich mogą nas drażnić, irytować, inne dają ukojenie, wyciszają i poprawiają nasze samopoczucie. Nasz głos i wydobywanie dźwięków jest najprostszym sposobem na pozbycie się napięć, poprawę humoru, a nawet zdrowia.

Głos jest narzędziem, które zawsze mamy przy sobie. Każdy człowiek jest w stanie z niego skorzystać, niezależnie od umiejętności wokalnych czy skali głosu. Używając własnego głosu jako środka o terapeutycznym działaniu intonujemy dźwięki, pozwalamy im płynąć i rezonować w naszym ciele. Wibracje dźwięków korzystnie wpływają na funkcjonowanie organów i regulują pracę naszego organizmu, poprawiają jego sprawność, pobudzają zdolności naszego organizmu do samoleczenia.

Takie używanie własnego głosu uczy również, że każdy dźwięk jest dobry; pozwala poznać nasze głosowe możliwości. Naszym celem nie jest wydawanie perfekcyjnych dźwięków, ale dźwięków, które są przedłużeniem naszej osoby, naszych uczuć, emocji. Chociaż początkowo możemy mieć wiele wątpliwości i zastrzeżeń, to gdy jednak wyłączymy wewnętrznego krytyka mieszkającego w naszych umysłach, dźwięki, które wypłyną z naszych serc, niejednego z nas wprawią w osłupienie. Im częściej praktykujemy intonowanie dźwięków, tym więcej w nich piękna i siły. Rożne stany emocjonalne, radość, błogość, wyciszenie i poczucie bezpieczeństwa oraz pewność siebie, które towarzyszą intonowaniu dźwięków stopniowo zmieniają wyraz twarzy, spojrzenie i postawę ciała. Uczymy się koncentracji i nieskrępowanego wyrażania siebie.

Warunkiem jest pozwolenie sobie na takie brzmienie, na jakie mamy ochotę w danej chwili i nieocenianie dźwięków (nieocenianie siebie). Z czasem zauważysz, że pracując z dźwiękiem i energią, możesz nie tylko zmienić swój głos, ale również osobowość.

Zobacz także terapeutyczne ćwiczenia głosowe.

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia