Środki wspomagające higienę głosu cz.5

Kolejna część cyklu, w którym prezentujemy środki dostępne na naszym rynku pomocne w higienie narządu głosowego.

Pamiętaj:środki wspomagające prawidłowe funkcjonowanie narządu głosowego są doraźnym środkiem ratunkowym. Warto po nie sięgać, jeśli odczuwamy znaczny dyskomfort w pracy głosem.

MERMAID MICROSPRAY DO UDRAŻNIANIA I HIGIENY NOSA

To 100% naturalny, izotoniczny roztwór wody morskiej bogaty w mikroelementy manganu, miedzi, cynku, srebra.

Pozwala udrożnić i oczyścić nos, zapobiegając rozwojowi odczynu zapalnego błony śluzowej tylnej części gardła. Przynosi natychmiastową ulgę w oddychaniu. Ułatwia oddychanie wypłukując alergeny, nawilża błony śluzowe nosa.

SINOMARIN MINI AEROZOL DO NOSA

Naturalny, hipertoniczny roztwór wody morskiej do udrożniania i pielęgnacji nosa.

Wskazania

 • Zwykłe przeziębienia i infekcje.
 • Nieżyty nosa o różnej etiologii.
 • Zapalenie zatok przynosowych.
 • Po laryngologicznych zabiegach chirurgicznych.
 • Nieżyty nosa spowodowane stosowaniem środków farmaceutycznych.
 • Jako leczenie dodatkowe u osób przyjmujących leki antyhistaminowe, kortykosteroidy.
 • W przypadku ekspozycji na wysokie stężenia pyłków i kurzu.

ZABŁOCKA MGIEŁKA SOLANKOWA JODOWO-BROMOWA

Zabłocka Mgiełka stanowi bardzo cenny produkt w profilaktyce schorzeń gardła, krtani, tchawicy, oskrzeli i płuc. Jod powoduje rozrzedzania zalegającego w nich śluzu, brom łagodzi podrażnienia i powoduje rozszerzanie oskrzeli ułatwiając tym samym oddychanie, wapń i magnez ułatwiają wchłanianie minerałów działając przy tym przeciwalergicznie i przeciwzapalnie. Zabłocką Mgiełkę stosujemy do płukania jamy ustnej i gardła w wypadku wystąpienia pierwszych objawów bólu gardła, krtani i tchawicy. A także w schorzeniach przyzębia, aftach i przy przykrym zapachu z ust. Mgiełkę stosujemy także do nawilżania pomieszczeń co zapewni w nich swoisty mikroklimat identyczny z nadmorskim. Możemy ją stosować w zwykłych nawilżaczach kaloryferowych lub w urządzeniach służących do nawilżania lub rozpylania.

Stosując Zabłocką Mgiełkę w nawilżaczach osiągniemy: właściwe nawilżenie dróg oddechowych; zlikwidowanie zakażenia bakteryjnego, wirusowego lub grzybiczego w drogach oddechowych; regenerację nabłonka migawkowego; rozrzedzenie wydzieliny błony śluzowej; zmniejszenie obrzęku zapalnego błony śluzowej; zniesienie skurczu mięśni gładkich oskrzeli.

Wskazaniami do stosowania Zabłockiej Mgiełki w warunkach domowych są: choroby górnych dróg oddechowych; przewlekłe nieżyty nosa i gardła; stany przed i po zabiegach operacyjnych w obrębie dróg oddechowych; choroby dolnych dróg oddechowych; niektóre ostre i podostre zapalenia tchawicy i oskrzeli; przewlekłe nieżyty oskrzeli; rozedma i pylica płuc; astma oskrzelowa.

SÓL EMSKA

Sól Emska Forte w płynnej formie pobudza wydzielanie śluzu, oraz alkalizuje i rozrzedza wydzielinę, dzięki czemu ułatwia odkrztuszanie oraz łagodzi kaszel i chrypkę.

NEWMED spray do nosa

Preparat ziołowy wspomagający leczenie kataru i zatkanego nosa. Zawiera w swoim składzie: wyciąg z szarotki, szałwii i mięty z dodatkiem gliceryny. Nawilża błonę śluzową i oczyszcza śluzówkę nosa.

NewMed Spray może być użyty:

 • jako łagodne wspomagające leczenie przeziębień i blokady nosa
 • do nawilżania błony śluzowej nosa w klimatyzowanych, przegrzanych i dusznych pomieszczeniach
 • do oczyszczania śluzówki nosa z kurzu, pyłu i innych zanieczyszczeń

NEWMED DRY THROAT SPRAY DO GARDŁA

NewMed Spray polecany jest do:

 • łagodnego nawilżania błony śluzowej gardła i krtani w stanach jej wysuszenia w wyniku działania zbyt wysokich temperatur, zanieczyszczeń powietrza, kurzu, a także w stanach podrażnienia strun głosowych
 • wspomagania leczenia bólu gardła i chrypki

MARIN-RATHIOPHARM aerozol

Roztwór izotoniczny wody morskiej i soli sodowej kwasu hialuronowego (który dzięki swej zdolności przyciągania i zatrzymywania wody jest w stanie nawilżyć śluzówkę i przyczynić się do lepszego gojenia się mikrouszkodzeń) w sprayu. Do codziennej higieny nosa.

Wskazania: ułatwia usuwanie nadmiernej wydzieliny, przynosi natychmiastową ulgę w przypadku wyschniętej błony śluzowej, niezbędny po zabiegach chirurgicznych otworów nosowych.

HYPOMER spray do nosa

Hypomer jest roztworem izotonicznej, sterylizowanej wody morskiej zalecanym szczególnie do optymalnej codziennej higieny jam nosowych, istotnej dla ochrony przed czynnikami zewnętrznymi (zimno, zanieczyszczenia, pył, pyłki roślin) i wspomagania funkcji oddechowej nosa. Minerały i mikroelementy ułatwiają także drenaż wydzieliny nosowej, która blokuje nos i powoduje objawy grypopodobne. Dlatego też, zaleca się stosowanie preparatu Hypomer pomocniczo w leczeniu zapalenia oskrzeli, zapalenia zatok i innych zakażeń laryngologicznych oraz w celu ułatwienia oddychania u osób chorych na astmę.
Wskazania:

 • Codzienna higiena nosa u niemowląt, dzieci i osób dorosłych
 • Nawilżanie błony śluzowej nosa
 • W połączeniu z leczeniem laryngologicznym oraz w zapobieganiu zakażeniom nosa i gardła

Dr.MULLER PantheNose Spray do nosa z aloe vera

Spray do nosa z panthenolem z działaniem nawilżającym oraz gojącym działaniem aloe vera. Łagodnie i delikatnie czyści nos, usuwa suchą wydzielinę z jamy nosowej nawilża suchą śluzówkę nosa i chroni ją przed wysuszeniem. Aloe vera i dexpenthanol łagodzi i ma działanie gojące na śluzówkę nosa przy katarze i razem z gliceryną wspomaga jej nawilżanie.

SALORHIN EMS aerozol nawilżający do nosa

Salorhin Ems stosowany jest do codziennej higieny i nawilżania nosa
Zawiera roztwór soli o składzie zbliżonym do składu naturalnej wody emskiej z uzdrowiska Ems Bad. Składniki te w przeciwieństwie do roztworu chlorku sodu, zawartego w soli kuchennej lub kamiennej zawierają makroelementy odgrywające pozytywną rolę w utrzymaniu prawidłowego stanu śluzówki dróg oddechowych.
Salorhin Ems:

 • nawilża błonę śluzową nosa
 • oczyszcza błonę śluzową jamy nosowej
 • ułatwia codzienną higienę nosa u dzieci oraz u dorosłych
 • wypłukuje zanieczyszczenia
 • łagodzi uczucie suchości błony śluzowej jamy nosowej
 • pozwala na prawidłowe i ochronne funkcjonowanie nosa

RHINOTON spray do nosa

Izotoniczny roztwór soli morskiej. Z substancjami koloidalnymi utrzymującymi wilgotność.

TONOZIL spray nawilżająco-łagodzący do nosa

Usuwa suchość błony śluzowej nosa, łagodzi podrażnieni, udrażnia nos poprawiając oddychanie. Działa łagodnie odświeżająco i orzeźwiająco

Wskazania: Łagodzenie upośledzeń będących następstwem wysychania i podrażnień błony śluzowej nosa spowodowanych niekorzystnymi dla zdrowia czynnikami zewnętrznymi: klimatyzacją, zapyleniem i zanieczyszczeniami fizyko-chemicznymi powietrza, przebywaniem w warunkach niskiej wilgotności i nagłych wahań temperatury (zima- okres grzewczy, suche mroźne lub suche gorące powietrze). Ochrona błony śluzowej nosa przed nadmiernym wysychaniem. Modyfikacja fizjologiczna w obrębie błony śluzowej nosa polegająca na utworzeniu ochronnej membrany natłuszczająco-nawilżającej.

Cukierki prawoślazowo – tymiankowe z miodem i witaminą C

Cukierki prawoślazowo – tymiankowe to doskonała osłona i nawilżenie gardła.

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia