Środki pomocne w utrzymaniu higieny narządu głosowego cz.3

Nowa lista produktów, dzięki którym łatwiej zadbać o narząd głosowy, zwłaszcza w niekorzystnym środowisku lub podczas problemów z drogami oddechowymi. Pamiętaj:środki wspomagające prawidłowe funkcjonowanie narządu głosowego są doraźnym środkiem ratunkowym. Warto po nie sięgać, jeśli odczuwamy znaczny dyskomfort w pracy głosem.

Cholinki (Cholinki ziołowe na gardło, różne smaki)

Pastylki do ssania Cholinki dla osób cierpiących na suchość i drapanie w gardle oraz podatnych na nadwyrężenie strun głosowych..Zawierają: rumianek, szałwię, tymianek, prawoślaz, miętę) oraz witaminę C. Pomocne w przypadku: suchego lub zanieczyszczonego powietrza, podrażnienia gardła dymem papierosowym, zmianami temperatury oraz w sytuacji nadmiernego obciążenie aparatu głosowego. Nawilżają i osłaniają gardło oraz tonizują błonę śluzową gardła i jamy ustnej.

HEEL EUPHORBIUM COMPOSITUM S AEROZOL DO NOSA

Homeopatyczny aerozol do nosa, przeznaczony do walki z nieżytami nosa o różnej etiologii (wirusowej, bakteryjnej, alergicznej), do leczenia pomocniczego w przypadku cuchnącego nieżytu śluzówki nosa i przewlekłego zapalenia zatok. Poprawia drożność nosa. Uławia odpływ wydzieliny, regeneruje błonę śluzową nosa. Przeciwdziała nadmiernemu wysychaniu błon śluzowych, oraz zapobiega poczuciu ucisku w głowie.

UNIMER PEDIATRIC ISOTONIC SPRAY DO NOSA

Izotoniczny roztwór oczyszczonej wody morskiej, który zmniejsza przekrwienie śluzówki, oczyszcza nos i pomaga utrzymać higienę nosa. Pomaga usuwać śluz,  chroni śluzówki wystawione na niekorzystne warunki, zanieczyszczone powietrze, kurz, pyłki i inne alergeny.

UNIMER PEDIATRIC HYPERTONIC 18%

Roztwór wzbogacony w miedź i mangan. Zmniejsza obrzęk śluzówki nosa, zmniejsza lepkość wydzieliny i ułatwia jej usunięcie. Wskazania do stosowania:  higiena i czyszczenie nosa, zatkany nos w przebiegu kataru, przewlekłe zapalenie zatok przynosowych, ostry katar o podłożu alergicznym.

DRY NOSE SPRAY DO NOSA

Spray do nosa na bazie wody z naturalnych źródeł szwajcarskich, z dodatkiem szarotki alpejskiej, szałwii, mięty i gliceryny. Wskazania do stosowania – nawilżanie błony śluzowej nosa, oczyszczanie śluzówki nosa z kurzu, pyłu i innych zanieczyszczeń oraz jako środek wspomagający w leczeniu przeziębień i zablokowanego nosa.

NOSOLAN – Żel nawilżająco – łagodzący do nos

Nawilżający żel fizjologiczny do nosa zapobiegający wysychaniu śluzówki oraz udrażniający przewody nosowe. Eliminuje objawy suchości w nosie, przywraca prawidłową wilgotność śluzówki nosa i swobodny oddech, łagodzi stany zapalne i niedrożności nosa.

DALBER-MICROSPRAY DO NOSA

Izotoniczny roztwór naturalnej solanki mineralnej z mikroelementami, wspomagający codzienną higienę nosa. Polecany jako środek nawilżający śluzówki nosa w suchym otoczeniu oraz w dysfunkcji śluzówek i schorzeniach dróg oddechowych. Przywraca naturalną wilgotność śluzówek nosa; przywraca wysuszonym śluzówkom nosa ich prawidłowe, fizjologiczne funkcje; przywraca drożność zatkanym przewodom nosa; uwalnia nos od wydzielin; przywraca komfort oddychania. Zalecany w profilaktyce i leczeniu infekcyjnego i alergicznego nieżytu nosa.

MARIMER HIPERTONICZNY SPRAY DO OCZYSZCZANIA I UDRAŻNIANIA ZATKANEGO NOSA

Spray zalecany w celu oczyszczania i udrażniania zatkanego nosa oraz jako uzupełnienie leczenia infekcji górnych dróg oddechowych,  zwłaszcza w przypadku kataru, przeziębienia, zapalenia zatok oraz po zabiegach operacyjnych.

PHYSIODOSE NaCl 0,9% 5 ML X 12 AMP ( STERYLNA SÓL FIZJOLOGICZNA)

Przeznaczona do pielęgnacji jam nosa, wspomaga oczyszczanie i nawilżanie śluzówek nosa.

 

PNEUMOVIT SPRAY DO NOSA

Fizjologiczny roztwór leczniczej wody mineralnej: wodorowęglanowo, chlorkowo, sodowej, bromkowo, jodkowo, borowej z obszaru górniczego Szczawa.  Naturalne składniki zawarte w preparacie dobrze nawilżają błonę śluzową dróg oddechowych, upłynniają ich wydzielinę i działają przeciwuczuleniowo. Preparat pomaga w odpowiednim nawilżeniu śluzówki nosa nadmiernie wysuszonej oraz oczyszcza śluzówkę z alergenów i pyłów, zmniejsza jej obrzęk dzięki czemu łagodzi dolegliwości związane z katarem pochodzenia alergicznego, a rozrzedzając gęstą wydzielinę ułatwia jej usunięcie udrażniając nos i zatoki przy katarze pochodzenia infekcyjnego. Polecany jest do codziennej higieny nosa, a szczególnie w: niedrożności nosa spowodowanej stanami kataralnymi i alergicznymi; okresach wiosennych podczas wzmożonego występowania pyłków i alergenów w powietrzu; okresach letnich podczas pobytu w pomieszczeniach klimatyzowanych; okresach jesienno-zimowych podczas nadmiernie wysuszonego powietrza w pomieszczeniach ogrzewanych.

SOLIK – SPRAY DO NOSA

Preparat znosi uczucie suchości i podrażnienia błony śluzowej nosa. Zabezpiecza przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i alergenów oraz likwiduje uczucie pieczenia. Specyficzny skład elektrolitów wzmacnia i przyspiesza działanie wyciągu z chrząstnicy (Chondrus crispus), dzięki czemu preparat ma działanie zmiękczające, odżywiające, przeciwzapalne i bakteriobójcze. Zawiera również d-panthenol.Wskazania do stosowania:stany uczucia suchości i pieczenia błon śluzowych nosa niezależnie od przyczyny ich powstania, a zwłaszcza w przypadku: zanikowego nieżytu błon śluzowych; infekcyjnego lub alergicznego nieżytu nosa; stosowanie leków uszkadzających nabłonek błony śluzowej nosa; zapalenie zatok; poważne zanieczyszczenia lub zapylenia powietrza; bardzo wysokie i niskie temperatury otoczenia; uszkadzające działanie dymu papierosowego; dłuższe przebywania w pomieszczeniach z centralnym ogrzewaniem i/lub klimatyzacją.

TETRISAL E AEROZOL DO NOSA

Środek polecany do oczyszczania i nawilżania śluzówki nosa (np. przy suchym powietrzu)oraz jako wspomaganie leczenia w przypadku obrzęku nosa (np. podczas kataru).

RHINOTON SPRAY DO NOSA

Izotoniczny roztwór soli morskiej przeznaczony do pielęgnacji i nawilżania śluzówki nosa np. przy suchym powietrzu, w pomieszczeniach ogrzewanych i klimatyzowanych. Także do oczyszczania i łagodnego opłukiwania nosa przy powietrzu z dużą zawartością pyłków, kurzu oraz jako środek wspomagający leczenie zatkanego nosa.

LIVOSTIN SPRAY DO NOSA

Spray do nosa przeznaczony do szybkiego i długotrwałego łagodzenia dolegliwości, jak np. kichanie, katary, swędzenie nosa, które są spowodowane alergią (nadwrażliwością) na trawy, pyłek, pleśnie, kurz i inne substancje.

NASODREN AEROZOL DO NOSA

Naturalny, wodny roztwór, zawierającym wyciąg z fiołka alpejskiego, do stosowania w celu oczyszczania i usuwania wydzieliny śluzowej zgromadzonej w jamach nosowych i górnych drogach oddechowych. Pomaga w dolegliwościach związanych z niedrożnym nosem.

RINOPANTEINA MAŚĆ DO NOSA

Maść do nosa, której zadaniem jest nawilżanie i utrzymywanie wilgotności błony śluzowej nosa, wspomaganie regeneracji błony śluzowej. Składniki Rinopanteiny – D-pantenol i witamina A zwiększają elastyczność skóry i przywracają równowagę przesuszonej śluzówce nosa. D-pantenol nawilża, koi i redukuje podrażnienia. Doskonale wnika przez naskórek i dociera do głębokich warstw skóry właściwej. Pobudza także wzrost i odnowę komórek, zarówno naskórka, jak i skóry właściwej. Stosowany na skórę zwiększa w niej ilość energii w znacznym stopniu przyspieszając syntezę lipidów i białek oraz odbudowując barierę lipidową naskórka – już po 7 dniach regularnego stosowania skóra staje się bardziej nawilżona i mniej łuszcząca. D-pantenol wykazuje silne działanie gojące przy różnych rodzajach uszkodzeń skóry i błon śluzowych. Witamina A dzięki naturalnym właściwościom antybiotycznym wspomaga regenerację błony śluzowej. Zapobiega rogowaceniu naskórka oraz jego nadmiernemu wysuszeniu, uelastycznia i poprawia wygląd zewnętrzny skóry. Aktywnie uczestniczy także w procesie wzrostu i odnawianiu się komórek.
Wskazania:

 • po zabiegach chirurgicznych w celu zmniejszenia tworzenia się strupów i ułatwienia procesu regeneracji błony śluzowej nosa;
 • w przypadku suchości i/lub atrofii błony śluzowej nosa, wywołanej niekorzystnymi czynnikami środowiska, terapią aerozolami lub innymi chorobami, podczas których występuje alergiczny lub wywołany stosowaniem leków nieżyt nosa,
 • zanikowy cuchnący nieżyt nosa (ozena);
 • w celu zatamowania krwotoku z nosa, także wywołanego urazem;
 • do przeprowadzania badań endoskopowych i/lub zabiegu tamponowania nosa.


NOZOIL AEROZOL DO NOSA

Produkt pochodzenia naturalnego stosowany w leczeniu i profilaktyce suchości błony śluzowej nosa. Nawilża suchą śluzówkę przewodów nosowych i łagodzi jej podrażnienia. Wskazania: leczenie i/lub łagodzenie objawów suchości błony śluzowej nosa.

NOS ALERG PŁYN DO NAWILŻANIA I PŁUKANIA NOSA

Płyn do nawilżania i płukania nosa. Nawilża suchą śluzówkę nosa. Zalecany do stosowania w infekcyjnym i alergicznym nieżycie nosa oraz w codziennej higienie nosa.

MAR PLUS WODA MORSKA AEROZOL

Naturalna woda morska w spray`u Mar Plus, zawierająca wiele pierwiastków śladowych, m.in. miedź i mangan, łagodnie oczyszcza jamy nosowe poprzez wypłukiwanie zanieczyszczeń i alergenów oraz rozpuszczanie zalegającej wydzieliny. Preparat nawilża również wysuszoną błonę śluzową nosa.
Wskazania: Codzienna higiena nosa, nawilżanie błony śluzowej nosa, rozpuszczanie zalegającej w jamach nosowych wydzieliny.Szczególnie polecana do codziennego oczyszczania i nawilżania nosa. Sterylny, izotoniczny roztwór wody morskiej Mar Plus pomaga zapewnić odpowiednią higienę i nawilżenie nosa, co sprzyja prawidłowej ochronie błony śluzowej wyściełającej jamy nosowe przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi – alergenami, suchym powietrzem, czy zanieczyszczeniami atmosferycznymi. Unikalny system mikro-spray zapewnia skuteczne i delikatne oczyszczanie jam nosowych. Mar Plus może być bezpiecznie stosowany przez długi okres czasu.

IMMUWASH AEROZOL DO NOSA

ImmuWash aerozol z beta glukanem przeznaczony jest do stosowania w: zapaleniu zatok przynosowych, hipoksji jamy nosowo-gardłowej, przewlekłym zapaleniu zatok. W przebiegu pooperacyjnym nawadnia, nawilża, wspomaga procesy regeneracji błony śluzowej nosa.

HUMEX SPRAY NASAL

Spray do nosa zawierający wodę morską.Preparat przeznaczony do codziennej higieny jamy nosowej w celu usuwania zanieczyszczeń i nawilżania śluzówki, a także pomocniczo przy katarze i alergii.

Działanie:

 • Miedź: działanie antywirusowe i antyzapalne
  Mangan: antyalergiczny
  Miedź/złoto/srebro: antyzapalny
  Magnez: antywirusowy i zantyzapalny
  Siarka: leczy stany zapalne śluzówki nosa i gardła
  Selen: przeciwutleniacz, antyalergiczny

RHINOTON SPRAY DO NOSA

Izotoniczny roztwór soli morskiej z substancjami koloidalnymi utrzymującymi wilgotność.

Zastosowanie:Do nawilżania i pielęgnacji śluzówki nosa np. przy suchym powietrzu, w pomieszczeniach ogrzewanych i klimatyzowanych. Do oczyszczania i łagodnego opłukiwania nosa przy powietrzu z dużą zawartością pyłków, kurzu oraz jako środek wspomagający leczenie tzw. zatkanego nosa (kataru).

NOZOIL AEROZOL DO NOSA

Nozoil to produkt pochodzenia naturalnego stosowany w leczeniu i profilaktyce suchości błony śluzowej nosa.Nawilża suchą śluzówkę przewodów nosowych i łagodzi jej podrażnienia.
Wskazania:Leczenie i/lub łagodzenie objawów suchości błony śluzowej nosa.

HYPOMER AREOZOL DO NOSA

Roztwór soli morskiej dla calej rodziny do codziennej higieny nosa. Nawilża błonę śluzową nosa, zapobiea gromadzeniu się wydzieliny, ochrania śluzówkę nosa przed niekorzystnym działaniem alergenów, temperatury, zanieczyszczeń.

AQUA MARIS SPRAY DO NOSA

Izotoniczna i sterylizowana woda morska z Adriatyku z naturalnymi minerałami oraz mikroelementami.  Spray naturalnie oczyszcza i nawilża błonę śluzową nosa. Wskazania:Przeziębienie oraz niedrożność nosa u dzieci i dorosłych. Codzienna higiena nosa. Przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych lub z centralnym ogrzewaniem. Problemy z nadmiernym wysuszeniem błon śluzowych górnych dróg oddechowych np. osoby starsze, osoby palące papierosy.

ALFARIN ŻEL DO NOS

Żel Alfarin przeznaczony jest dla osób przebywających w zadymionych, klimatyzowanych lub zakurzonych pomieszczeniach (zwłaszcza w okresie grzewczym) oraz osób palących papierosy. Łagodzi również uczucie suchości w nosie występujące przy niskich temperaturach powietrza i silnym wietrze.

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia