Rozwibrowanie głosu, rozbudzenie rezonatorów

Ćwiczenie, które pobudza odczuwanie wibracji w głosie, rozbudza rezonatory, a przy okazji gimnastykuje język. Doskonałe jako rozgrzewka lub przerywnik, gdy czujemy znużenie i zmęczenie.

Na optymalnej, wygodnej wysokości głosu (zobacz średnica głosu), podpierając dźwięk oddechem wydobywaj przeciągnięte dźwięki

wdech – mmdwawamm, wdech – mmdwawamm, wdech – mmdwawamm, ..

wdech – mmdwewemm, wdech – mmdwewemm, wdech – mmdwewemm,…

wdech – mmdwiwimm, wdech – mmdwiwimm, wdech – mmdwiwimm,…

wdech – mmdwuwumm, wdech – mmdwuwumm, wdech – mmdwuwumm,…

Dotykaj ciała – twarzy, nosa, czoła, czubka głowy, klatki piersiowej. Odczuwaj wibracje, szukaj miejsc, w których Twój dźwięk rezonuje. Zauważ, jak zmienia się jego brzmienie w trakcie ćwiczenia, zobacz i usłysz, jak staje się pełniejszy, donośny, głębszy.

Możesz ćwiczyć w pozycji leżącej, siedzącej lub stojącej. Czas ćwiczenia zależy od Ciebie. Daj sobie chwilę, by pobudzić rezonatory do działania i rozkoszować się pełnym, wibrującym dźwiękiem.

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia