Poranne ćwiczenie afirmacyjne, które umili Ci start w nowy dzień

Dobre nastawienie, dobry początek dnia – to już pewnie wiesz, mają znaczenie. Także dla naszego funkcjonowania głosem w przestrzeni publicznej. Codzienne rozmowy zawodowe, wystąpienia, wykłady, prelekcje, próby, przedstawienia, koncerty, czy miłe rozmowy z nieznajomymi w windzie albo w kolejce. Wszędzie tam obecni jesteśmy głosem. Chcemy, by głos był spójny z naszym wizerunkiem, z tym, jak chcielibyśmy być widziani. Wolimy, by ludzie odbierali nas pozytywnie, zamiast wywierać negatywne wrażenie.

By Twój głos mógł spokojnie robić swoje, warto mu na to pozwolić. A to, jak zaczynasz swój dzień wpływa na to, jak czuje się ciało, w którym Twój głos powstaje. Im więcej luzu, ciszy, dobrych, wspierających myśli, im mniej pośpiechu i nerwów, tym łatwiej uniknąć napięć, które blokują nasz głos.

Zastanów się, jak wygląda Twój poranek? Jaki myślami się karmisz? Zadbaj o to, by te myśli wspierały Cię we wszystkim, co robisz.

 

Gdy dotrzesz do łazienki – zacznij rozmowę ze sobą. Popatrz w lustro i powiedz do siebie:

„Dzień dobry, (Twoje imię). Kocham Cię. Naprawdę bardzo cię kocham”.

Zadbaj o wewnętrzne wsparcie, mów do siebie patrząc sobie w oczy:

„Kocham i akceptuję siebie.

Dobrze i bezpiecznie jest być sobą.

Jestem bezpieczny/ bezpieczna. Życie mnie wspiera.

Przede mną wspaniałe doświadczenia dnia dzisiejszego.

To piękny dzień. Mam dziś czas na wszystko, czego potrzebuję.

Jestem w stanie poradzić sobie ze wszystkim, co napotkam dziś na swojej drodze.

Porozumiewam się z miłością i łatwością.

Bezpiecznie jest wyrażać swoje uczucia.”

Powiedz sobie także kilka miłych słów np.

„Wspaniale dziś wyglądasz. Masz przepiękny uśmiech.

Życzę Ci cudownego dnia”.

(Afirmacje na podstawie książki L.Hay, “Praca z lustrem” )

 

Ćwiczenie może wydawać się trudne – „mam mówić sobie tyle dobrych rzeczy???” Możesz czuć wewnętrzny opór, mieć poczucie niezasługiwania na miłość i dobroć. Początkowo mogą pojawić  się łzy, smutek. Przekonaj się jednak, że dobre myśli kierowane ku samemu sobie zmieniają nasz dzień, a powtarzane dzień po dniu zmieniają i życie.

Sprawdź, że taki sposób działania jest lepszy niż nerwowe wyskakiwanie z łóżka po kolejnej drzemce od wyłączenia budzika, wypijanie w biegu kawy i wpadanie w wir codzienności bez refleksji i miłości do siebie, bez skierowania uwagi na siebie.

Potraktuj to także jako łagodną rozgrzewkę głosu 🙂

Z boku lustra przyklej kartkę, która przypomni Ci o tym, żeby rozpocząć dzień inaczej i wesprzeć siebie dobrymi myślami.

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia