Oddech i cisza – ćwiczenia

Oddychaj uważnie, by móc wejść w kontakt z ciszą. Świadomość własnego oddechu jest podstawą więzi z ciałem i uczuciami.

Tylko 1 minuta lub jak wolisz aż 60 sekund dla siebie, by pobyć w ciszy. ????
Każdego dnia, kiedy tylko zapragniesz. Zatrzymaj się na jedną minutę. Posłuchaj ciszy w sobie, nawet jeśli dookoła panuje hałas.

Oddychaj uważnie, by móc wejść w kontakt z ciszą. Uświadom sobie swój oddech, poczuj go. Powtarzaj w myślach:
"Wdech, wiem, że robię wdech,
wydech, wiem, że robię wydech"
zgodnie z rytmem własnego oddechu. To najprostsza medytacja.
Świadomość własnego oddechu jest podstawą więzi z ciałem i uczuciami.

Łącząc się z wdechem i wydechem nawiązujesz kontakt z tymi uczuciami bez obawy, że staniesz się ich więźniem. Uważne oddychanie mówi „Nie martw się, jestem tutaj, w domu. Zaopiekuję się tym uczuciem”. THICH NHAT HANH

Radość przeżywamy nie tylko w towarzystwie i dzięki innym osobom. W samotności możemy doświadczyć równie pięknych odczuć, skupiając się na oddechu i odczuwając więcej, głębiej. Cisza i bycie tylko ze sobą jest ładowaniem akumulatorów, odpoczynkiem oraz czasem, w którym powstaje to, czym możemy dzielić się z innymi.
Oddychamy powtarzając w myślach zgodnie z rytmem własnego oddechu:
"Wdech, czuję radość
wydech, czuję radość".

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia