Dlaczego rozwijasz swój głos?

Wielokrotnie mówimy o tym, dlaczego warto ćwiczyć swój głos i jak wiele korzyści przynosi naszemu ciału regularna praca nad brzmieniem głosu. Wiemy, że ćwiczenia głosu dobrze wpływają także na umysł, potrafią zrelaksować, odprężyć, wyzwolić kreatywność i pozwalają dobrze się bawić. Jednak co sprawia, że pracujesz nad swoim głosem? Dlaczego go kształcisz, rozwijasz? Z czego wynika to, że podejmujesz trud, wysiłek rozwijania swojego głosu, systematycznej pracy nad nim? Co Cię do tego popchnęło?

Czy znasz swoje DLACZEGO?

To pytanie stawia Simon Sinek w książce „Zaczynaj od DLACZEGO”. I choć nie traktuje ona o głosie, to jej przesłanie zachęca do szukania odpowiedzi.

Odpowiedź na pytanie DLACZEGO robię to, co robię? jest kluczowym elementem rozwoju.

Według autora zaczynanie od DLACZEGO inspiruje do działania. Nas samych i innych. Pozwala nam zgodnie z tym w co wierzymy i co jest dla nas ważne.

 

„Zaczynanie od DLACZEGO nie tylko pomaga w ocenie, która rada jest dla nas właściwa, ale również pozwala stwierdzić, która decyzja zburzy naszą równowagę”

S. Sinek

DLACZEGO to nasze przekonania, wiara, które możemy urzeczywistnić w działaniu (nasze CO i JAK). Jeśli znamy nasze DLACZEGO i pozwalamy, by było jasne także dla innych

DLACZEGO to siła napędowa, emocjonalna energia i magnes. Przyciąga innych. Sprawia, że wierzą w to, co robimy. Pozostają z nami. Wierzą nam, wierzą w to, co i jak robimy.

DLACZEGO jest potrzebne, by inspirować, działać prosto z serca. Jest potrzebne, by pozwolić sobie na autentyczność i dać przemówić emocjom.

Jeśli znasz swoje DLACZEGO w odniesieniu do głosu – jego ćwiczenia, styl życia związany z troską o to, by zapewnić krtani zdrowie i jak najlepsze warunki do optymalnego funkcjonowania – są efektem Twojego DLACZEGO. I choć bywają trudniejsze dni, chwile słabości, to praca nad głosem nie jest katorgą, a dbanie o głos przestaje być smutnym obowiązkiem. Po prostu chcesz to robić. Czujesz, jak głęboko jest to związane z Twoim DLACZEGO.

„Całe nasze zachowanie jest oparte nie tylko na naszej wiedzy, ale również na przypuszczeniach i tym, w co wierzymy. Podejmujemy decyzje, bazując na tym, o czym myślimy, że wiemy”

S. Sinek

MOJE DLACZEGO powoduje, że robię swoje. Robię to co robię z pełną świadomością, wiarą, charyzmą. To mój cel, inspiracja, przekonania.

 

Dlaczego warto znać swoje DLACZEGO?

„DLACZEGO umożliwia ludziom pokazywani, kim są i w co wierzą. Pamiętaj: ludzie nie kupują tego, CO robisz, lecz DLACZEGO to robisz.(…) Ale jeżeli Ty sam nie wiesz, DLACZEGO robisz to, co robisz, to skąd inni mają wiedzieć?” S. Sinek

Klarowne DLACZEGO:

  • określa nas, odróżnia nas od innych
  • pozwala być autentycznym
  • tworzy naszą pasję, jest siłą napędową rozwoju
  • przyciąga innych
  • jest źródłem charyzmy, która inspiruje
  • usuwa konieczność kopiowania innych
  • uwalnia od potrzeby udowadniania innym, ile jesteśmy warci, jak wspaniali jesteśmy
  • pozwala ufać swojemu wewnętrznemu głosowi, podążać własną ścieżką
  • przekłada się na to jak ćwiczymy głos i jakie są efekty oraz na styl życia i troskę o krtań

Czy znasz swoje DLACZEGO?

DLACZEGO robisz to, co robisz?

Poszukaj go, nie twórz, nie wymyślaj.

„Aby strzała uzyskała jakąkolwiek moc, musi być pociągnięta w tył, w kierunku dokładnie przeciwnym niż cel. W taki sam sposób swoją moc zyskuje nasze DLACZEGO. Nie bierze się ono z patrzenia do przodu, w stronę tego, co chcemy osiągnąć. Nie bierze się z obmyślania strategii, jak cel osiągnąć (…) Może się zrodzić jedynie w wyniku spojrzenia wstecz, w naszą przeszłość. Swoje DLACZEGO musimy odkryć, a nie wymyślić.

S. Sinek

 

„Zaczynaj od DLACZEGO” S. Sinek

 

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia