Dbam o dietę dla mojego głosu

Praca głosem bywa trudna, wyczerpująca, wymagająca. Pochłania ogrom energii fizycznej i umysłowej. I choć nie widzimy tego, choć spożywane przez nas napoje i pokarmy nie docierają bezpośrednio do krtani (chyba, że się właśnie krztusimy, gdy nagłośnia na czas nie zamknie do niej wejścia), to, co jemy i pijemy wpływa na jakość dźwiękową naszego głosu oraz swobodę emitowania dźwięków.

Decyduje o naszym zdrowiu, a stan organizmu wpływa na to, w jakiej formie będzie krtań, zwłaszcza poddawana wysiłkowi podczas mówienia i śpiewania przez wiele godzin, przez wiele lat. Nawyk dobrego, zdrowego odżywiania się pomoże nie tylko zachować krtań w dobrej formie, ale ustrzeże przez problemami i trudnościami, które wiążą się ze złą dietą i wpływają na głos jak np. chrypka, kaszel występujące w chorobie refluksowej i obniżające jakość dźwięku.

Dlatego warto dbać o to, co jemy, czym się odżywiamy i warto wspierać budowanie nowego nawyku dobrymi myślami. Zmiana nawyków żywieniowych bywa trudnym procesem – ale czy to znaczy, że nie da się tego zrobić?:)

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia