Czas dla siebie to czas dla głosu

W zabieganym świecie czas jest najlepszym prezentem dla siebie, dla innych i dla naszego głosu. Bycie z sobą zaczyna się od chwili zatrzymania i pozwolenia sobie na głębszy oddech. To wyraz miłości do siebie. To badanie i szukanie swoich potrzeb, poznawanie myśli, odczuwanie mocniej, intensywniej. Skanowanie myśli, oddawanie się przyjemnościom, odpowiadanie na swoje potrzeby lub nicnierobienie. Trwanie w chwili, w oddechu.

Po co tam potrzebne?

By móc odpocząć od świata, codziennej rutyny, która potrafi zabić entuzjazm; od ukochanych osób, najlepszej pracy, pasji czy hobby. By zacząć jakby na nowo za każdym razem, podtrzymać płomień, który napędza do działania. Bez tego czasu ze sobą, dla siebie – zgaśnie.

Pozwolenie sobie na ten czas jest konieczne dla naszego zdrowia psychicznego i fizycznego, tej równowagi potrzebuje nasz głos. Robienia czegoś, o czym może myślimy „bez sensu”, „bez celu”. Tak po prostu, bo chcemy, potrzebujemy, możemy – bez wyrzutów sumienia.

Odpoczywajmy sami ze sobą. By się wyciszyć, naładować nasze wewnętrzne baterie – to nam potrzebne, gdy pracujemy głosem, w przestrzeni wypełnionej dźwiękami, gdy mówiąc i śpiewając dajemy nasze emocje, myśli, dzielimy się energią.

Czas sam na sam, na odpoczynek jest ważny, by przywrócić hormonalną równowagę i nie dać się stresom – tym małym i dużym. To stres i napięcie w ciele najbardziej szkodzą krtani. Ich potężną siłę można zahamować. Przez oddech, zatrzymanie się w chwili obecnej, uspokojenie ciała i umysłu. By nie musieć zmęczenia, wyczerpania, napięcia kompensować w inny sposób, przez jedzenie, gry komputerowe, używki itp.

Praca nad głosem to praca nad sobą, lepiej wiedzieć, z kim ma się do czynienia, dlatego spotykaj się ze sobą. Poznawaj, odkrywaj (przecież zmieniasz się ciągle), rozwijaj,by lepiej żyć, by lepiej brzmieć, by piękniej być z innymi.

Jak to zrobić?
Zacznij od kilku minut dla siebie.

 

 

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia