Afonia czynnościowa lub psychogenna (bezgłos)

To skrajny i zaawansowany stan dysfonii - całkowity brak głosu, zanik głosu wywołany niedowładem mięśni krtaniowych, do którego dochodzi w przypadku daleko posuniętych zmian krtani, a także na podłożu czynników psychicznych (silny stres, emocje).

Występuje nagle i ma duże natężenie.

Charakterystyczna jest nieprawidłowa fonacja i zwiotczenie mięśni. Źródło dźwięku jest nieaktywne; fałdy głosowe pozostają w oddaleniu i mimo prób fonacji dźwięk nie powstaje. Aktywne są narządy oddechowe i artykulacyjne, może powstać jedynie odgłos zbliżony do szeptu.

Na leczenie składa się rehabilitacja głosowa, a gdy występują nawroty także psychoterapia oraz zmiana techniki fonacynjo – oddechowej.

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia