Rozgrzej swój głos – aplikacja dla Ciebie

Często powtarzam, że praca głosem łączy w sobie wysiłek sportowca i artysty. Z jednej strony, gdy mówimy, śpiewamy - dzielimy się emocjami, malujemy świat dźwiękiem, tworzymy rzeczywistość, a jednocześnie nasze ciało, mięśnie wykonują powtarzalny wysiłek pochłaniający ogrom energii, który uświadamiamy sobie boleśnie po ciężkim, wymagającym dniu, gdy padamy z nóg, albo gdy nagle tracimy głos.

Dwa różne obszary przenikają się, gdy emitujemy dźwięki, a łączy je krtań – narząd niewielki, a mogący tak wiele. O ile mu na to pozwolimy i odpowiednio o niego zadbamy.

Krtań to miejsce wyjątkowe. Miejsce w ciele, które mówi, ale i wyraża. I które stanowi pomost między tym, co niewypowiedziane a światem dźwięków.

Wysiłek związany z mową czy śpiewem to wysiłek ciała, umysłu, serca, duszy, choć nie zawsze dostrzegamy to w codziennym biegu. Głos jest częścią nas całych. Krtań to nie bezduszna, zaprogramowana maszyna (nawet jeśli mamy do perfekcji opanowaną technikę posługiwania się głosem), ale organ żywy, wrażliwy na wewnętrzne i zewnętrzne bodźce. Miewamy też w życiu różne okresy – smutku lub radości, dni lepsze i gorsze, zatem nie zawsze z tą samą, wielką, pozytywną energią przystępujemy do emitowania dźwięków.
Możemy jednak zrobić dużo, by zadbać o poziom sił witalnych, wzmocnić się wewnętrznie i przygotować się do wykorzystania swojego głosu w pracy tak, by nie zakończyło się to „bólem mówienia”, niedyspozycją czy przeforsowaniem wymagającym leczenia.

By Ci to ułatwić, by zniknęła jedna z wymówek na liście („dlaczego nie rozgrzewam swojego głosu?” – „bo nie wiem jak”), powstała aplikacja „Rozgrzewka głosu”.

To Twój osobisty trener, który będzie Ci towarzyszył w przechodzeniu od stanu snu lub znużenia do stanu gotowości do działania. Nie tylko w obszarze pracy mięśni. Ćwiczenia mają zmobilizować także Twój umysł i ciało, zadbać o dobre samopoczucie, dać Ci więcej swobody, rozluźnić spięte mięśnie. Trening z aplikacją zadba o dobre przygotowanie w tych lepszych dniach, ale też pomoże w gorszych, życiowych momentach.

Poznaj aplikację „Rozgrzewkę głosu”  i ćwicz z nią codziennie. Twój głos będzie Ci wdzięczny.

Jeśli masz iPhone lub iPad – wówczas z aplikacji możesz korzystać bezpośrednio w przeglądarce wchodząc tutaj http://aplikacja.rozgrzewkaglosu.easyvoice.pl/app/ . Rozgrzewka głosu na iPhone i iPad. Aplikacja jest całkowicie darmowa.  

Co zawiera aplikacja „Rozgrzewka głosu”?

W aplikacji znajdziesz trzy warianty rozgrzewki – wersję krótką (ok. 5 minut), wersję średnią (ok. 10- 15 minut ) oraz dłuższą (ok. 15-20 minut). Każda wersja zawiera różne ćwiczenia, zyskujesz więc spory materiał do ćwiczeń.

W każdym wariancie znajdziesz ćwiczenia, które krok po kroku przeprowadzą Cię od stanu uśpienia do stanu gotowości. Ponieważ uznajemy, że głos jest częścią większej całości (częścią człowieka) i wymaga holistycznego traktowania wśród ćwiczeń, oprócz ćwiczeń emisyjnych, znajdziesz ćwiczenia ciała i umysłu, ćwiczenia koncentracji, ćwiczenia pozytywnego nastawienia, ćwiczenia rozluźniające i rozgrzewające mięśnie ciała.

Niektóre ćwiczenia możesz wykonać w towarzystwie muzyki (sam decydujesz, czy potrzebujesz ciszy czy akompaniamentu innych dźwięków). Niektóre ćwiczenia (np. ćwiczenia narządów mowy) zaprezentowane są w formie graficznej, zaś każde ćwiczenie głosowe przedstawione jest w formie pisemnej i dźwiękowej (nagranie prezentujące, jak je wykonać). Ty decydujesz o tym, jak długo wykonujesz ćwiczenia, być może odczujesz potrzebę wykonania większej ilości powtórzeń wybranych ćwiczeń, dlatego podane czasy trwania rozgrzewki, to wartości orientacyjne.

Dla kogo przeznaczona jest aplikacja „Rozgrzewka głosu”?

 • dla osób intensywnie pracujących głosem (np. nauczyciele, telemarketerzy, prawnicy, tłumacze, lektorzy, menadżerowie, terapeuci);
 • dla osób, które amatorsko lub zawodowo występują na scenie,
 • dla osób, które często lub tylko od czasu do czasu wygłaszają przemówienia, prezentacje, wykłady itp.;
 • dla osób, które odczuwają napięcie i tremę związane z mówieniem, występowaniem czy rozmowami z klientami, współpracownikami, pracodawcami;
 • dla osób, które chcą dobrze brzmieć i mieć pewność, że mogą polegać na swoim głosie,
 • dla osób, które chcą przestać borykać się z problemami głosowymi,
 • dla osób, które często doświadczają męczenia się głosu, chrypy, dyskomfortu, bólu gardła podczas mówienia;
 • dla osób, które chcą uniknąć wystąpienia problemów z głosem,
 • skorzystają z niej także wokaliści (którzy także posługują się głosem mówionym) i choć nie zawiera typowych ćwiczeń wokalnych, to delikatnie przygotuje aparat głosowy do dalszej pracy.

W czym pomoże Ci aplikacja „Rozgrzewka głosu”?

Aplikacja „Rozgrzewka głosu”:

 • jest Twoim osobistym trenerem, który całościowo zmobilizuje Twój głos do czekającego go wysiłku,
 • obudzi Twój głos w godzinach porannych, pozwoli łagodnie przejść od stanu snu do stanu działania,
 • doda sił Twojemu głosowi, jeśli jesteś zmęczony, znużony, brak Ci energii także w ciągu dnia,
 • pomoże Ci przygotować ciało, umysł, krtań i narządy mowy do wysiłku fizycznego i psychicznego związanego z emisją głosu,
 • usunie napięcie z ciała,
 • przygotuje umysł do pracy,
 • wzmocni Twój głos,
 • to ćwiczenia w pigułce, które także osłabią skutki odczuwanej tremy czy codziennych stresów,
 • zapobiegnie problemom i niedyspozycjom głosu wynikającym z zwiększonego wysiłku i forsowania głosu wskutek braku przygotowania mięśni aparatu głosowego,
 • poprawi komfort mówienia i śpiewania,
 • pomoże Twojemu głosowi w wykorzystaniu wszystkich jego możliwości.

Efekty regularnych ćwiczeń z aplikacją „ Rozgrzewka głosu”

Szybko odczujesz różnicę w stanie zdrowia i formie krtani, jeśli zawsze przed czekającym Cię wysiłkiem głosowym wykonasz proste, rozgrzewające głos ćwiczenia. Różnicę odczujesz już po jednorazowej pracy z aplikacją (np. większa swoboda, spokojniejszy oddech, uspokojenie myśli, lepsze brzmienie głosu), ale by zyskać jeszcze więcej pozytywnych skutków, przygotuj się na systematyczną pracę.

Nawet jeśli uważasz, że nie masz dziś czasu na ćwiczenia– wykonaj najkrótszy wariant. To tylko 5 minut, które robi różnicę.

Co możesz zyskać?

 • silny, sprawny głos,
 • brak problemów w postaci chrypy, męczenia się głosu, „bólu mówienia”;
 • większy komfort i swoboda podczas mówienia,

a także:

 • lepszy kontakt ze swoim ciałem i głosem – szybciej też zareagujesz na pierwsze symptomy problemów;
 • przekonanie, że możesz polegać na swoim głosie,
 • wiarę w to, że to Ty decydujesz o tym, jak brzmisz i to Ty masz wpływ na swój głos,
 • większą pewność siebie,
 • większą świadomość siebie, stanu swojego głosu, jego możliwości,
 • więcej czasu dla siebie, bliskich i pieniędzy w portfelu – zaoszczędzisz czas i pieniądze, które musiałbyś przeznaczyć na wizyty u lekarza i długotrwałe leczenie skutków nadwyrężania głosu

Aplikację możesz pobrać tu.

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny. Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.
A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia