...

Gdy głos nie działa…

Image Zdarza się, że głos odmawia nam posłuszeństwa. Najczęściej jest to wynik chorób, stanów zapalnych narządu głosowego. Nierzadko jest to również związane z nadmiernym wysiłkiem głosowym, zwłaszcza u osób zawodowo pracujących głosem bez odpowiedniego przygotowania. Braki w zakresie prawidłowej emisji głosu i jej zaburzenia- prędzej czy później- odbijają się na stanie narządu głosowego i jego możliwościach.

Gdy głos odmawia Ci posłuszeństwa, gdy ten stan się przedłuża lub dopada Cię bezgłos udaj się do lekarza foniatry lub laryngologa. Tylko on jest w stanie ocenić przyczyny Twojej głosowej niedyspozycji i w odpowiedni sposób im zaradzić.

Ze swojej strony proponuję Ci również popatrzeć na pojawiające się problemy głosowe z innej perspektywy. Być może odkryjesz źródła swoich głosowych niedomagań i będziesz w stanie do pewnego stopnia im przeciwdziałać.

Zapraszam Cię do lektury serii artykułów: 

Dlaczego głos nie działa cz.I
Dlaczego głos nie działa cz.II
Dlaczego głos nie działa cz.III

 

Podziel się
Zajęcia indywidualne w Toruniu - emisja głosu

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny.

Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.

A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia