...

Chia fresca-nawadniająca meksykańska lemoniada

Ciepłe, upalne dni sprzyjają utracie wody z organizmu. Praca czy przebywanie w klimatyzowanych lub ogrzewanych pomieszczeniach powoduje wysuszenie, podrażnienie delikatnych śluzówek gardła i krtani. Trzeba wtedy w szczególny sposób dbać o głos pamiętając o odpowiednim nawodnieniu organizmu.

Poza wodą i produktami bogatymi w wodę sprawdzają się naturalne wody smakowe oraz napoje na bazie szałwii hiszpańskiej, czyli nasion chia. Jedna z propozycji to chia fresca – meksykańska lemoniada.

Przepis znaleziony na http://ervegan.com/

Składniki na jedną dużą szklankę/słoik 350ml:

  • 300ml wody mineralnej bądź kokosowej
  • 2 łyżki soku z limonki lub cytryny
  • 2 łyżki nasion chia lub więcej
  • coś do posłodzenia – syrop z agawy, klonowy lub miód, nie za dużo, wg uznania

W szklance łączymy nasiona, z sokiem z cytryny/lionki oraz substancją słodzącą. Zalewamy wodą i mieszamy. Czekamy kilka minut, znowu mieszamy.

Możemy to powtórzyć kilka razy lub spożywać od razu. Przed piciem porządnie wymieszać.

Do napoju można dodać:

  • owoce sezonowe,
  • warzywa (np. ogórek),
  • miętę, melisę, rozmaryn.

Dlaczego chia?

Ze względu na to, że doskonale wspomaga nawodnienie organizmu, dostarcza kwasów omega, witamin i składników mineralnych korzystnych dla funkcjonowania aparatu głosowego.

Więcej przeczytasz tu.

 

Podziel się
Zajęcia indywidualne w Toruniu - emisja głosu

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny.

Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.

A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia