Poznaj mnie

Sylwia Prusakiewicz-Kucharska

Sylwia Prusakiewicz-Kucharska

Mam na imię Sylwia i mogę zostać Twoim trenerem głosu i wymowy. Jestem logopedą i pedagogiem, a praca nad głosem jest moją pasją już od ponad 20 lat. Prowadzę serwis www.easyvoice.pl od 2006 roku, i jest on nieoczekiwanym przeze mnie efektem ubocznym moich zainteresowań związanych z psychologią, muzyką, śpiewem i mową.

Odkąd zaczęłam śpiewać (i mieć z tym śpiewaniem trochę problemów, których moi nauczyciele nie potrafili rozwiązać), zaczęła się moja fascynacja tym, co leży u podłoża emisji głosu i wydobywanych przez nas dźwięków. Zaczęłam na własny użytek badać, dlaczego brzmimy nie tak, jakbyśmy chcieli, drążyć temat siły ludzkiego głosu, niepewności, lęków i tremy.

Muzyka jest moim oddechem, jednak od początku mojej pracy zawodowej skupiam się na głosie i dźwiękach mowy. Uważam, że sposób, w jaki mówimy jest wynikiem nie tylko nabywanych od najmłodszych lat nawyków, ale także wszechstronnych doświadczeń związanych z mówieniem, głosem i ciałem. Głos jest przedłużeniem naszej osoby - wyraża nas samych, opowiada o nas, jest naszą wizytówką – choć nie zawsze taką, jaką byśmy chcieli. Dlatego też w swoich działaniach wykorzystuje techniki i metody, które skupiają się na człowieku jako całości, a nie tylko na jego strunach głosowych czy narządach artykulacyjnych. Uważam, że najpiękniejszym elementem mojej pracy jest rozwój i ciągłe odkrywanie tego, co w nas drzemie.

Niezmiernie ważne jest dla mnie także promowanie zdrowego stylu życia, który jest warunkiem zdrowia naszej krtani i dobrej kondycji głosowej. Stąd też pierwsza moja publikacja „Zadbaj o swój głos i … zobacz, co się stanie”. A ponieważ wierzę, że trema i lęk nie muszą odbierać nam głosu – napisałam książkę „I Ty potrafisz mówić bez lęku”.

Spełniam się także jako logopeda z osobami dorosłymi nad wymową, zaburzeniami artykulacji i dykcją.

Miałam przyjemność pracować z nauczycielami, prawnikami, wykładowcami, trenerami, aktorami, wokalistami, tłumaczami, pracownikami działów HR, rzecznikami prasowymi, dziennikarzami (TVP, TVN 24, Polsat) oraz przedstawicielami handlowymi, managerami, pracownikami agencji reklamowych, inżynierami, przedstawicielami organizacji samorządowych i stowarzyszeń, a także logopedami. Jestem autorką licznych publikacji w pismach branżowych, moje wypowiedzi i komentarzy znalazły się także w pismach popularnych (Twój Styl, Elle).

Prywatnie jestem żoną i mamą, kocham góry, uprawiam Nordic Walking, relaksuje się czytając, słuchając muzyki, medytuję dziergając na drutach. Odpoczywam najlepiej wśród zieleni, popijając kawę. Cieszą mnie rzeczy małe – promienie słońca, rześkie powietrze zimą, pąki kwiatów, codzienne życie.

Dlaczego warto ćwiczyć z nami?

  • lubimy pracę z ludźmi i głosem – to nasza pasja
  • głos to dla nas część człowieka, dlatego traktujemy go z szacunkiem
  • głęboko wierzymy, że praca z głosem to nieskończoność...nieskończoność możliwości i rozwoju; dlatego nie nazywamy się ekspertami, ale trenerami - towarzyszymy w rozwoju, motywujemy, uczymy dobrych nawyków, pokazujemy, podpowiadamy i ciągle zadajemy pytania, badamy głos, przyglądamy się mu i odkrywamy
  • mamy za sobą wiele doświadczeń grupowych i indywidualnych, z głosami zdrowymi, dobrze brzmiącymi oraz przede wszystkim z głosami zmęczonymi, zniszczonymi, tymi, które określa się jako „słabe”, „z problemami”, „nieodpowiednimi do takiego zawodu”
  • według naszej filozofii nie ma ograniczeń wiekowych dla głosu, także gorsza kondycja czy jego stan nie są barierą – jeśli usuniemy jego przeszkody i stworzymy mu optymalne warunki do pracy, każdy głos może zabrzmieć lepiej
  • uważamy, że nigdy nie jest za późno by nauczyć się dobrze mówić i śpiewać
  • tworzymy autorskie ćwiczenia i programy pracy z głosem
  • od 2006 roku tworzymy i wydajemy www.easyvoice.pl unikalny serwis internetowy na temat emisji i psychologi głosu, przygotowujemy artykuły, ćwiczenia i publikacje do samodzielnej pracy
  • prowadzimy także serwis adresowany dla nauczycieli www.emisjaglosudlanauczycieli.pl, z bazą ćwiczeniową i podstawą bazą teoretyczną

O szczegóły zapytaj pisząc do mnie na adres biuro@easyvoice.pl

Twój indywidualny plan pracy i program rozwoju głosu

Zobacz