...

Życie z pasją

Pasja - to ona nadaje naszemu życiu wyjątkowy kolor, sprawia, że chce się żyć, tańczyć, śpiewać i skakać. Dodaje sił, gdy ich braknie, uspokaja, gdy dopada nas stres. Pozwala nam wyrażać siebie i kiedy oddajemy się jej bez reszty – nasza życiowa energia płynie swobodnie, a my czujemy, że mamy wszystko.

Pasja nie zawsze jest, nie zawsze może być naszym zawodem. Z tego powodu wiele osób ją odrzuca, a rodzinne czy zawodowe obowiązki powodują, że zapominamy o tym, co daje nam radość. Tym samym tracimy ważną część nas samych. Tę, która domaga się wyrażenia, opowiedzenia o sobie; która wyzwala siłę, determinację, twórczą ekspresję. Ta twórcza część nas łączy się z gardłem, krtanią. Obszar ten w naszym ciele ma szczególne znaczenie, bo wiąże się między innymi z poczuciem spełnienia, autentycznością, prawem do bycia sobą, wyrażania siebie. Zablokowanie okolicy gardła to nie tylko problemy z dźwiękiem, brzmieniem głosu i brakiem wewnętrznej siły. To także informacja o tym, że to, co robimy, nie sprawia nam radości, nie przynosi satysfakcji. To komunikat, że nie żyjemy zgodnie z naszym potencjałem czy powołaniem.

„Dobrze jest znaleźć sobie hobby, które tak człowieka wciąga, i sprawia, że z radością czeka się na kolejny tydzień, zamiast ponuro liczyć dni”

C. Ahern

By to zmienić, nie musimy rzucać pracy, szukać innej szkoły. Pomoże nam w tym odnalezienie tego, co sprawia nam szczególną radość lub powrót do pasji sprzed lat. Pozwoli nam to odblokować twórczą energię, a jednocześnie usunie część z tego, co hamuje nasz głos, co tłumi jego siłę, prawo do wyrażania nas.

Pasja – warto ją mieć.

Oddawanie się temu, co kochamy robić, to:

  • doskonały sposób na relaks, odprężenie po stresującym dniu pracy, nauki,
  • możliwość wyrażania siebie,
  • odblokowanie energii twórczej,
  • wyzwolenie kreatywności,
  • rozwijanie świadomości siebie,
  • wzrost poziomu zadowolenia z życia,
  • więcej sił witalnych,
  • poczucie radości, wolności.

Zadanie
Przyjrzyj się swojemu życiu. Czego w nim brakuje? Co sprawiało Ci radość, a czego już nie robisz? Jakie marzenia sprawiały, że chciało Ci się więcej, bardziej? W jakie działania bliskie Twojemu sercu, duszy możesz się zaangażować? Co podpowiada Ci intuicja, Twój wewnętrzny głos? Wypisz kilka na kartce i zastanów się, za czym w życiu tęsknisz, do czego możesz wrócić? I zrób to 🙂

Podziel się
Zajęcia indywidualne w Toruniu - emisja głosu

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny.

Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.

A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia