Opinie o szkoleniach

Bardzo komplekosw, pojawiło się sporo wątków. Fajnie, że pojawiły się elementy relaksacji. Nauczyłam się mojego naturalnego głosu - tego jak brzmi.

Justyna

Szkolenie oceniam bardzo wysoko - bardzo dużo ćwiczeń, świetne materiały, miły, ciepły sposób prowadzenia, dopasowanie do indywidalnych potrzeb odbiorców, prezycyjne wykorzystanie czasu. 

Olga Olszewska lekarz psychoterapeuta, wykładowca

Bardzo cenne doświadczenie. Super warsztati prowadząca. Ekstra materiały!! Dziękuję <3

Ania psycholog

O to mi właśnie chodziło – dostać narzędzia, ale też działające przykłady na ich przydatność. Było super!

Michał Zwoliński wokalista

Zajęcia bardzo się podobały, pracuję głosem, więc wszystkie ćwiczenia pomogą mi w pracy.

Maria nauczyciel

Szkolenie jest przydatne dla osób, których głos jest narzędziem pracy – pozytyw.

Basia

Szkolenie oceniam bardzo dobrze, szybko upłynął czas, brak znudzenia.

Kinga

Podobało mi się. Z pewnością wykorzystam to, czego się nauczyłem w swojej pracy przewodnickiej.

Krzysztof Kowalczyk przewodnik

Nie spodziewałam się, że praca z głosem może być tak złożona, a jednocześnie otwierająca. Bardzo miło było patrzeć, jak uczestnicy przekraczają swoje granice, odkrywają głos, siebie. Niezwykle życzliwa prowadząca.

Weronika Godlewska

Bardzo dobre szkolenie, dla osób nie mających problemów z głosem – rewelacja.

Justyna Wojnecka logopeda, pedagog

Szkolenie merytorycznie dobrze przygotowane, dobrze osadzone w czasie, przygotowane materiały, poczęstunek itp. Fajne zajęcia, dużo treści, ćwiczenia z głosem fajne, świeże, dobre przykłady.

Anna muzyk, psycholog

Szkolenie bardzo dobre, dużo praktycznych informacji i ćwiczeń.

Katarzyna Górska

Bardzo dobre szkolenie, nauczyłem się nowych technik i zabaw z głosem. Poznałem metody walki z tremą i czytania w sposób zrozumiały.

Piotr Kobylski lektor

Bardzo rzeczowe podejście do tematu. Chętnie wziąłbym udział w szkoleniu poszerzonym, 2-3 dniowym z dodatkowymi ćwiczeniami praktycznymi w celu ugruntowania wiedzy.

Mariusz Prezes Zarządu

Czy zajęcia spełniły Pani oczekiwania?
TAK! Duży profesjonalizm i miła atmosfera. Jestem bardzo zadowolona, że mogłam wziąć udział w taki szkoleniu. Uważam, że każdy nauczyciel powinien przejść taki kurs.

Gosia

Szkolenie aktywne, dużo praktycznych ćwiczeń, co ułatwi pracę samodzielną. Pomocne w uruchomieniu mięśni podczas oddychania. Zajęcia spełniły moje oczekiwania – ponieważ wykorzystam ćwiczenia praktyczne w przygotowaniu się do pełnienia roli zawodowej.

Beata

Bardzo wysoko oceniam szkolenie. Osoba prowadząca posiada szeroką wiedzę dot. omawianych zagadnień i potrafi tę wiedzę przekazać w sposób, który łatwo dociera do uczestnika. Przewaga ćwiczeń praktycznych nad teorią pozwala na lepsze przyswojenie informacji i trenowanie nowych umiejętności. Duże znaczenie ma niewielka liczba osób w grupie, co pozwala na indywidualne podejście prowadzącej do każdego uczestnika. Plus bardzo przytulne pomieszczenia, sprzyjające budowaniu miłej atmosfery. Znalazłam odpowiedzi na wszystkie moje wątpliwości, jakie miałam przed szkoleniem.

Anna Józefiak nauczyciel

Cieszę się, że mogłam w nim uczestniczyć, mam teraz bazę do samodzielnej pracy nad głosem, a ćwiczenia przetrenowane z instruktorem lepiej wykonuje się później samemu. Zajęcia były prowadzone w sposób profesjonalny i upewniły mnie, że mój głos jest plastyczny i mogę na niego wpłynąć.

Adrianna Wierska nauczyciel

Szkolenie oceniam bardzo wysoko. Przygotowanie, materiały, prowadzenie są bardzo profesjonale. Atmosfera sprzyja rozwojowi, pozbyciu się blokad. Czułam się cudownie, czułam się akceptowana. Nie bałam się przełamywać barier, które stoją na drodze samorozwoju, w tym głosu. Otrzymałam wskazówki w jaki sposób mogę pracować nad głosem, a także nad własnym ciałem, które jak się okazuje, powinno współgrać. Ciało i głos to jedność.

Aleksandra Nowak

Po raz pierwszy byłam na tak profesjonalnie prowadzonym szkoleniu. Teoria do domu, głównie praca nad techniką. Wiele wyniosłam. Myślałam, że jest długie czasowo, ale teraz rozumiem, jak można to wszystko (wiedzę) wykorzystać i ćwiczyć.

 

Aneta Bielicka wychowawca świetlicy

Bardzo ciekawe zajęcia do wykorzystania w praktyce.

Dorota Prokopczuk nauczyciel

Osoba prowadząca bardzo kompetentna i komunikatywna. Miła atmosfera na zajęciach. Zdobyta wiedza na temat prawidłowej emisji głosu na pewno przyda się w pracy z dziećmi i nie tylko.

Anna nauczyciel

Szkolenie uświadomiło mi, iż mowa jest łatwiejsza, kiedy ma się jej większą świadomość. 

Marta Lenart psycholog

Profesjonalne szkolenie. Pozbawiło nas komfortu niewiedzy, pokazało kierunki pracy z głosem i zaopatrzyło z narzędzia, tj. metody ćwiczeń.

Małgorzata nauczyciel

Szkolenie na wysokim poziomie. Temat przydatny w codziennej pracy nauczyciela. Dobre przygotowanie merytoryczne osoby prowadzącej. Materiały będą pomocne w utrwalaniu i ćwiczeniach zdobytych umiejętności.

Ewa pedagog

Szkolenie profesjonalne, potrzebne i z pewnością ułatwi pracę.

Anna

Ciekawe, fachowe szkolenie. Informacje podane zrozumiale , zachęcają do ćwiczeń. Uświadomiłam sobie swoje ograniczenia i braki. Nauczyłam się technik wspomagających emisję głosu.

Anna Szeliga-Dyoniziak nauczyciel

Szkolenie oceniam bardzo wysoko, gdyż były przekazane w nim, w formie ćwiczeń umiejętności praktyczne w sposób bardzo przystępny, z zastosowaniem pewnych tricków, sposobów, którymi łatwiej jest wprowadzić pewne nawyki w codzienne posługiwanie się głosem i mową.

Iwona logopeda

Szkolenie bardzo mi się podobało, zdobyłam praktyczną wiedzę, były ciekawe ćwiczenia. Pani Sylwia była bardzo dobrze przygotowana, zachęcała do współpracy swoją postawą, uśmiechem. Z reguły wycofuję się z ćwiczeń w grupie. 

Małgorzata Chromiec nauczyciel

Prowadząca szkolenie była b.dobrze przygotowana, stworzyła odpowiednią atmosferę oraz przekazała ciekawe ćwiczenia. Nauczyłam się właściwej pracy z głosem. 

Celina nauczycielka

Bardzo ciekawe szkolenie; trenerka przygotowana i wiedza prowadzącej na wysokim poziomie merytorycznym. 

Marzena Felsmann nauczycielka

Bardzo ciekawie skonstruowany program i dobra realizacja zajęć. 

Piotr nauczyciel

Szkolenie – SUPER. 

Aleksandra Mleczek nauczyciel

Bardzo dobre szkolenie. Przygotowano dużo ciekawych i przydatnych ćwiczeń. Ciekawa forma szkolenia. Jan, nuczyciel

Jan nauczyciel

Kurs Emisja głosu dla nauczycieli to szkolenie prowadzone na wysokim poziomie pod względem merytorycznym i warsztatowym. Prowadząca, pani Sylwia Prusakiewicz, jest osobą bardzo kompetentną, dbającą o różnorodność form przekazu i atrakcyjność przekazywanych treści, która przede wszystkim za pomocą zajęć praktycznych przekazuje wiedzę dotyczącą technik poprawnej emisji głosu. Uczestnicy tego kursu przekonują się, że mówienie to czynność, którą możemy kształtować i nad nią pracować.
Na zajęciach panuje przyjazna atmosfera, kursanci wychodzą z nich w dobrych humorach, na pewno mają na to wpływ umiejętności interpersonalne osoby przeprowadzającej szkolenie.
Dodatkowym atutem kursu są materiały szkoleniowe, które umożliwiają uczestnikom samodzielną pracę nad jakością własnej artykulacji.
Szkolenie należałoby polecić wszystkim osobom używającym swojego głosu jako narzędzia pracy.

Nauczyciele z gimnazjum w Kątach Wrocławskich

Szkolenie zostało przeprowadzone w fachowy sposób, informacje przekazywane były rzeczowo. Informacje teoretyczne były podane w odpowiedniej ilości. Bardzo dużo było ćwiczeń, które będą przydatne w codziennej pracy. 

Joanna Kloc nauczyciel przedmiotów zawodowych (Technikum Informatyczne)

Bardzo dobre szkolenie, dużo praktycznych porad, wskazówek, jak pracować z głosem. Dzięki niemu będę bardziej efektywnie pracować z moim głosem.
Agnieszka Nowakowska, nauczyciel

Agnieszka Nowakowska nauczyciel

Jestem bardzo zadowolona z zajęć, które zostały przeprowadzone przez p.Sylwię, ponieważ nauczyła mnie wielu nowych rzeczy. Wiem, jak ćwiczyć, żeby poprawić swój oddech. Wiem, dlaczego pojawia się stres i jak spróbować się go pozbyć. Szłam na nie z nadzieją poznania swojego głosu i dowiedziałam się wielu interesujących wiadomości, poznałam je również przez ćwiczenia.

Sylwia uczeń

Wartościowe i motywujące do pracy nad głosem zajęcia. Brałem udział pierwszy raz w takich zajęciach. Myślę, że sposób przekazania i same informacje były na moim poziomie ;)

Jakub ekonomista

Nauczyłem się prawidłowo oddychać i czuć swoje ciało. Zajęcia bardzo interesujące. Wiele ćwiczeń jest dla mnie nowych i pomagają odczuć i zrozumieć naturalne odruchy naszego ciała.

Paweł student

Sympatyczna atmosfera. Profesjonalne przygotowanie. Ogromna wiedza i życzliwość. Istny majstersztyk.
Nauczyłam się, jak ćwiczyć dykcję, jak radzić sobie ze stresem. Wiem już jak radzić sobie z problemami i ćwiczyć niedoskonałości mojego głosu.

Karolina Króliczak

Zajęcia bardzo mi się podobały. Nie wprowadzały skrępowania, stworzona atmosfera pozwalała się bardziej otworzyć. Wiadomości oraz ćwiczenia pokazane były w sposób jasny, czytelny i zwięzły. Bardziej uświadomiłam sobie, w jaki sposób operować oddechem i jak go kontrolować.

Lena animator społeczno-kulturalny

Bardzo dobre szkolenie. Profesjonalne materiały pomocnicze, umiejętne przekazywanie wiedzy, wiele przykładów wpływających na wyobraźnię. Super, już wiem, co z czego wynika. Wiem już jak trenować i rozwiązać moje problemy z głosem.

Agata doradca klienta

Zajęcia bardzo ciekawe. Spełniły moje oczekiwania i to bardzo. Poznałem więcej technik rozwijania poprawnego oddechu. Wiem, co muszę jeszcze wyćwiczyć i przede wszystkim jak mam to zrobić. 

Hubert uczeń

Zajęcia przebiegały w przyjaznej atmosferze. Wykładowca podchodził do każdego indywidualnie. Uzyskałem odpowiedzi na wszystkie pytania, a także dowiedziałem się wielu rzeczy, o których nie miałam pojęcia. 

Michał uczeń

Zajęcia oceniam bardzo pozytywnie. Wszystkie informacje podawane były dokładnie i powoli, zrozumiale. Poparte przykładami, które umożliwiały wyobrażenie sobie poszczególnych sytuacji. Spełniły moje oczekiwania, ponieważ dowiedziałam się tych rzeczy, które mnie interesowały. Jestem bardzo zadowolona. Anna, studentka

Anna studentka

Szkolenie w sposób precyzyjny ujawnia błędy popełniane w codziennym kontakcie z uczniami i pracy głosem.

Zygmunt Kawecki nauczyciel

Szkolenie prowadzone w sposób ciekawy, osoba prowadząca bardzo dobrze przygotowana, zainteresowana tematem. Wiele skorzystałam. Dziękuję. 

Alicja nauczyciel

Szkolenie oceniam satysfakcjonująco, moje oczekiwania zostały spełnione. 

Tomasz Lipski kierownik

Szkolenie godne polecenia! Bardzo przydatne. Pani trener zwracała uwagę na każdego i była bardzo zaangażowana. Widać, że robi to, co lubi ;)

Katarzyna Wilkowska architekt finansowy

Bardzo interesujące szkolenie, poruszające istotne zagadnienia dotyczące wykorzystania głosu w codziennym życiu, jak też w sytuacjach wymagających użycia głosu na większym forum grupy oraz w sytuacjach stresujących. Dorota Kamińska, nauczyciel, logopeda

Dorota Kamińska nauczyciel, logopeda

Jestem zachwycona, pełny profesjonalizm. Przygotowanie i kultura osobista trenera – bardzo wysokie.

Dagmara Pietrzyk nauczyciel

Szkolenia zostały przeprowadzone profesjonalnie i rzeczowo. Pani Sylwia Prusakiewicz wykazała się dużą wiedzą merytoryczną, zajęcia wzbogaciła wieloma ćwiczeniami praktycznymi. Dzięki jej kreatywności i zdolnościom organizacyjnym czas zajęć był wykorzystany bardzo efektywnie. Prowadzącą charakteryzuje wspaniała komunikatywność i wysoka kultura osobista.
Szkolenia, pomimo niewielkiej liczby godzin, uświadomiły ich uczestikom potrzebę dbania o higienę głosu oraz dostarczyły wielu pomocnych infromacji z tego zakresu. Uzyskane w czasie kursu wiadomości i umiejętności oraz otrzymane materiały szkoleniowe pozwolą nauczycielom naszej szkoły na samodzielne kontynuowania ćwiczeń z emisji głosu. Wszystkim, którzy cenią sobie profesjonalizm i wysoki poziom zajęć polecamy usługi firmy TEMBE i Pani Sylwii Prusakiewicz.

Bożena Krzyżanowska Dyrektor ZS Siemiatycze

Szkolenie oceniam na 6: kultura i profesjonalizm prowadzącej, umiejętność stworzenia właściwej atmosfery; konsekwencja. Zajęcia dały odpowiedzi, jak korygować określone problemy i udowodniły praktycznie, że ćwiczenia mogą dać szybko odczuwalne pozytywne zmiany.

Maria Pokrzywnicka

Uważam, że zajęcia były przygotowane w sposób profesjonalny. Dotyczy to zarówno materiałów, jak i osoby prowadzącej. Nauczyłam się sposobu oddychania, psychicznego podejścia do łatwiejszego wysławiania się. Zajęcia wskazały, na co zwracać uwagę podczas wypowiedzi i jakie ćwiczenia wykonywać dla uzyskania odpowiedniego efektu.

Bożena Olszewska etnolog

Szkolenie oceniam bardzo dobrze. Prowadząc posiada dużą wiedzę, potrafi przekazać ją w przystępny sposób, ćwiczenia są interesujące. Zajęcia pozwalają się odstresować, „odkryć" w sobie dziecko. Prowadząca bardzo sympatyczna. Dowiedziałam się, jak zapanować nad tremą, jak oddychać, jak mówić, by krtań się nie męczyła.

Magdalena etnolog

Przygotowanie osoby prowadzącej jest intrygujące. Cały czas MÓWIŁA i wszystko z JEJ głosem było w porządku, tzn, że proponowane metody postępowania są SKUTECZNE.

Ewa konserwator zabytków

Pani Sylwia Prusakiewicz (firma TEMBE) przeprowadziła dla grupy przedstawicieli medycznych RADA sp. j. szkolenie „Emisja i impostacja głosu z elementami kultury żywego słowa i psychostymulacji. Szkolenie było dla nas elementem ogólnego rozwoju umiejętności przedstawicieli medycznych.
Szkolenie zostało wzorowo zorganizowane, uczestnicy wysoko ocenili umiejętności merytoryczne, dydaktyczne i interpersonalne prowadzącej szkolenie. Materiał dydaktyczny było przedstawiony w sposób praktyczny, poparty dużą ilością ciekawych i często zabawnych ćwiczeń. Szkolenie przebiegało w bardzo miłej, odprężającej atmosferze. Uznaliśmy je za bardzo wartościowe i rozwojowe.

Andrzej Falkowski Kierownik Przedstawicieli Medycznych RADA

Szkolenie konsekwentne, treściwe, esencjonalne, logicznie i zorganizowane przedstawienie informacji. Pomogło mi w ustawieniu głosu i prawidłowym używaniu go. Nauczyłam się prawidłowej postawy podczas mówienia, pozycji umożliwiających prawidłowe oddychanie i mówienie oraz „niezdzierania sobie gardła.

Anna Gulak artysta - plastyk

Szkolenie oceniam bardzo wysoko. Prowadzone jest przez osobę kompetentną, a przekazywane informacje łatwo jest wprowadzić w życie.

Olga Potapińska diagnosta laboratoryjny

Podczas szkolenia stworzono bardzo ciepłą i miłą atmosferę, która korzystnie wpływa na przebieg zajęć. Fachowy i sprawny przekaz wiedzy. SUPER!.Szkolenie wyposażyło mnie w wiedzę i świadomość swojego ciała, jego „niedoskonałości”, co poprzez ćwiczenia można wyeliminować, a co za tym idzie, poprawić sposób emisji głosu. Jest to jedno z takich szkoleń, na których były faktyczne ćwiczenia, konkretna widza. Zajęcia nie były skracane kosztem wiedzy czy umiejętności i trwały w przyjaznej atmosferze. Ćwiczenia mam zamiar stosować systematycznie.

Wioletta Wawer nauczyciel

Nauczyłam się wszystkiego, czego chciałam się nauczyć, jak używać głosu tak, aby nie męczyć krtani, jak oddychać i wydawać z siebie głośne dźwięki nie krzycząc. Ogólnie -miła atmosfera, ciekawe zagadnienia i ciekawe ćwiczenia. 

Anna Sieraczkiewicz

Szkolenie- bardzo dobre. pokazało mi jak mam dbać o swój głos, jak go najlepiej eksploatować. Dowiedziałam się co zrobić z problemami głosowymi dotykającymi najczęściej nauczycieli. Nauczyłam się jak mówić do dzieci, aby nie nadwyrężać swojego głosu, jak utrzymywać głos w dobrym stanie. Profesjonalne przygotowanie prowadzącej, język prosty, łatwo przyswajalny. Renata nauczycielka

Szkolenie prowadzone w ciekawy i interesujący sposób. Poznałam proste ćwiczenia, które na pewno będę wykonywała. Część ćwiczeń będę mogła wykorzystać na zajęciach z dziećmi.

Dorota Siedlecka nauczycielka

Szkolenie bardzo dobre. Było ciekawie;.najbardziej interesujące były ćwiczenia praktyczne głos we współpracy z całym ciałem. Zdobyłam wiedzę z emisji głosu, z pewnością wykorzystam te wiadomości.

Barbara psycholog

Szkolenie oceniam pozytywnie, ponieważ dowiedziałam się o wielu nowych rzeczach. Sposób prowadzenia zajęć był ciekawy, było dużo ćwiczeń praktycznych.

Halina Młocek pomoc nauczyciela

Wszystko było interesujące. Nauczyłam się techniki i higieny posługiwania się głosem. Szkolenie wyposażyło mnie w nową wiedzę, która została utrwalona wieloma ćwiczeniami.

Ewa Żywicka nauczycielka

Szkolenie było prowadzone na wysokim poziomie merytorycznym. Bardzo praktyczne rady, przyjemna i sympatyczna atmosfera. Profesjonalizm osoby prowadzącej. Bardzo podobała mi się indywidualność większości ćwiczeń (ćwiczyłam indywidualnie i zaraz miałam korygowane błędy). Zajęcia spełniły moje oczekiwania w pełnym tego słowa znaczeniu. Dostałam praktyczną wiedzę do wykorzystania.

Małgorzata Paster nauczycielka

Prowadząca szkolenie p. Sylwia jest osobą ciepłą, dyskretną. Zaaranżowała miłą atmosferę podczas której czułam się bezpiecznie. Dowiedziałam się bardzo wiele o sposobie operowania głosem. Dało się zauważyć kompetencję p. Sylwii. Potrafiła odpowiedzieć na każde pytanie. Wiele się nauczyłam. Szkoda, że zajęcia nie trwają 2 tygodnie. Potrzebna mi praktyka pod okiem fachowca.

Iwona Kwiatuszyńska nauczycielka

Wykładowca kompetentny, sympatyczny, pomocny. Nauczyłam się rozluźniania, ciekawych ćwiczeń pomagających wyraźnie i efektywnie mówić. Zajęcia były prowadzone bardzo solidnie. Tematy poruszane dotyczyły naszej codziennej pracy. Szkolenie troszkę za długo na raz (może 3 spotkania były lepsze). Ogólnie bardzo dobre.

Ewa Ułamek wychowawca świetlicy

Szkolenie na bardzo wysokim poziomie. Wysoka kompetencja prowadzącego. W bardzo przystępny sposób podana szeroko rozbudowana wiedza. Bardzo dokładnie opisane ćwiczenia. Nauczyłam się odpowiedniej pracy głosem, będę ćwiczyć.

Karolina pedagog

Interesujące, prowadzone z zaangażowaniem prze kompetentną, miłą osobę, potrafiącą zachęcić do współpracy, Dowiedziałam się wszystkiego, co chciałam wiedzieć. 

Paulina Kulczakiewicz

Super. Pełen profesjonalizm. Całość szkolenia była nowością, potrzebną bardzo. Wiem, jak ćwiczyć przy problemach ze strunami i chrypką.

 

 

Halina Sak nauczycielka

Szkolenie przeprowadzone profesjonalnie, z dużym pakietem praktycznych ćwiczeń. Otrzymałam praktyczny instruktaż do pracy nad własnym aparatem mowy. Dowiedziałam się, jakie popełniam błędy podczas wybrzmiewania dźwięków oraz jak pomóc sobie w sytuacjach, gdy głos odmówi posłuszeństwa.

Zdzisława Świątek nauczycielka

Ogólnie – szkolenie super, świetna znajomość tematu przez wykładowcę, wspaniała postawa i sposób prowadzenia zajęć. Jestem zachwycona i myślę, że na Pani sposobie prowadzenia zajęć można się wzorować w pracy, jak również inni prowadzący szkolenia. Materiały szkoleniowe są świetne i na pewno zajrzę na polecane strony internetowe. Nauczyłam się jak poprawnie i bezpiecznie korzystać z własnego głosu. Po szkoleniu wiem, że mogę poprawić brzmienie swojego głosu i uniknąć zmęczenia w czasie mówienia. Odczułam taką nadzieję i możliwość zmiany na lepsze. Dziękuję za wszystkie porady! 

Lucyna Piechowicz-Błauciak nauczyciel wychowawca

Komunikatywność, jasność przekazu informacji, kompetencje, to cechy charakteryzujące prowadzącą. Całość szkolenia była interesująca, spójna, konsekwentnie poprowadzona prezentacja wiedzy i i praktycznego jej zastosowania. Zajęcia były konkretną odpowiedzią na nurtujące mnie pytania, które zawarłam w ankiecie wstępnej. Szkolenie oceniam jako: przydatne ze względów praktycznych, wyczerpujące, rozwijające (nowa wiedza i praktyczne wskazówki), spójne, interesujące i inspirujące.

Danuta Wróbel pedagog

Szkolenie bardzo mi się podobało. Było wiele wiedzy praktycznej jak i teoretycznej, bardzo dobrze przygotowany materiał do szkolenia. Uzyskałam wiele informacji o prawidłowej emisji głosu, higienie głosu oraz odpowiednich ćwiczeniach prawidłowego oddychania.

Joanna Wierusińska nauczycielka

Prowadząca szkolenie wykazała się bardzo dobrym przygotowaniem merytorycznym. Jej sposób prowadzenia zajęć był interesujący, czas wykorzystany bardzo efektywnie. Zdobyte wiadomości na pewno wykorzystam w swojej dalszej pracy zawodowej, gdyż dzięki praktycznym ćwiczeniom będę umiała lepiej zadbać o swój głos, aby służył mi jak najdłużej. 

Elżbieta, nauczycielka nauczycielka

Szkolenie oceniam na 6 ponieważ rzadko zdarza się ktoś tak mądry, z taką wiedzą, który umie to wszystko przekazać i 'zarazić' innych; wspaniale przeprowadzone. Zajęcia nauczyły i pokazały jak pracować głosem. Nauczyłam się jak dbać prawidłowo o siebie, swój głos, który po tym szkoleniu nabrał dźwięku i uznania u samego właściciela.

Honorata Pruś nauczycielka

Szkolenie bardzo dobre. Dowiedziałam się jak dbać o głos i jak go oszczędzać, nauczyłam się emisji głosu. Uważam, że takie szkolenie powinien przejść każdy młody nauczyciel.

Jolanta Skrzypiec nauczyciel

Szkolenie prowadzone było na wysokim poziomie i było dostosowane dla każdego z osobna. Podobało mi się też, że było prowadzone w małej grupie i każdy mógł sam nabrać nowych doświadczeń i nauczyć się pracować nad swoim głosem. Znalazłam odpowiedź na nurtujące mnie pytania. Zajęcia były prowadzone w sposób przystępny dla każdego zainteresowanego. Polecam innym taki kurs.

Izabela Kucharczyk wychowawca

Podczas szkolenia zdałam sobie sprawę, że należy zwracać więcej uwagi na problemy głosu, reagować na różne zmiany związane z emisją głosu. W moim odczuciu stres to największy wróg. Nauczyłam się jak właściwie korzystać z własnego głosu. Zajęcia jak najbardziej spełniły moje oczekiwania, ponieważ były wypełnione przydatnymi treściami oraz dużą ilością ćwiczeń. Na dalszą drogę otrzymałam przydatne wskazówki i materiały. Byłam nawet zaskoczona obszernością tematu. Szkolenie oceniam bardzo dobrze. Przygotowane rzetelnie, ciekawie, z możliwością korzystania w przyszłości.Edyta, nauczycielka

Edyta nauczycielka

Bardzo miła osoba, świetnie nawiązująca kontakt, profesjonalnie prowadzone zajęcia. Prowadząca w profesjonalny sposób przekazała wiedzę. Nie odczułam zmęczenia czy znużenia podczas wielu godzin szkolenia. Wiem, w jaki sposób mówić bez zmęczenia. Żałuję, że tak późno zapisałam się na tego rodzaju szkolenie. Było warto!!! Nauczyłam się poprawnie oddychać, jak dbać o głos, prawidłowo emitować głos i krzyczeć bez bólu. Wiadomości bardzo się przydadzą, myślę, że wykorzystam zdobytą wiedzę w ogromnym stopniu. Jestem bardzo zadowolona ze szkolenia. Świetna atmosfera, profesjonalne przekazanie wiedzy. Można odczuć, że prowadząca kocha to, co robi. Serdeczne dzięki.

Izabella Nycz nauczycielka

Zajęcia oceniam na ocenę bardzo dobą,. Wiedza przekazana została w sposób jasny i ciekawy. Ważne dla mnie było ciepło, które można odczuć od osoby prowadzącej. Podczas zajęć była atmosfera życzliwości, zrozumienia i świetnie się bawiłam. Zajęcia ciekawe, duże zaangażowanie prowadzącej, dużo ćwiczeń usprawniających narządy mowy.

Dorota Goliszewska nauczycielka

Szkolenie było bardzo potrzebne dla nauczycieli. Zajęcia zwróciły uwagę na znaczenie emisji głosu. Nauczyłam się rozpoznawania dźwięków, oddychania i ćwiczeń emisji głosu.

Daria nauczycielka

Nauczyłam się i teorii i praktyki. Myślę, że wszystko było ważne i dobrze zaprezentowane. Wszystko było bardzo fachowe. Widać było, że wykładowca ma mnóstwo do przekazania. Wszystko było usystematyzowane i dokładne. Dobrze jest, kiedy uczestnicy dostają materiały dla siebie – tak, jak tu było.

Agnieszka Samojłow nauczycielka

Kompetentny wykładowca, szybkie tempo, NIE było elementów przestoju. Stała się jasna gospodarka oddechem. Nauczyłam się oddychać prawidłowo, swobody i głośnego mówienia, kontrolowania głosu i dużo więcej.

Stanisława Szokal-Egid nauczyciel j.angielskiego

Wiadomości i umiejętności zdobyte podczas szkolenia będą bardzo przydatne, gdyż pracuję jako nauczyciel. Zajęcia spełniły moje oczekiwania, były przemyślane i precyzyjnie określały jak pracować nad emisja głosu.W programie szkolenia interesowało mnie wszystko w równym stopniu. Nauczyłam się jak ćwiczyć swój głos, jak wydobyć swoje możliwości głosowe. Podoba mi się, że otrzymałam też materiał pisemny, który pomoże mi kontynuować pracę nad emisją głosu.

Anna Łysiak nauczycielka

Nauczyłam się przede wszystkim prawidłowego oddechu, co będzie dla mnie przydatne ponieważ jestem nauczycielem i będzie mi łatwiej prowadzić zajęcia. Warsztat trwał odpowiednio długo, materiały szkoleniowe zostały wzorowo przygotowane.

Basia

Nauczyłam się jak poprawnie oddychać, jak wydobywać dźwięki z głębi swojego ciała, jak nie przemęczać narządu głosowego. Bardzo przyda się to w mojej pracy. Bardzo fajne i wyczerpująco przeprowadzone ćwiczenia. Oczekiwałam kursu nie tylko teoretycznego, ale takiego, aby mi pokazano jak ćwiczyć głos i wykorzystywać to w praktyce i tak kurs został przeprowadzony.

Anna

Nauczyłam się prawidłowego oddechu niezbędnego do emisji odciążającej głos, Wiadomości te będę w dużym stopniu przydatne w mojej pracy. Prowadząca wykazała się dużą wiedzą i zaangażowaniem w jej wyłożenie. Jej przygotowanie i prowadzenie zajęć oceniam celująco. Renata, nauczycielka

Renata nauczycielka

Nauczyłam się, jak mówić, by nie „zużywać” głosu, jak prawidłowo oddychać w trakcie mówienia, jak w naturalny sposób wspomagać siłę głosu, jakie można stosować ćwiczenia rozluźniające organizm, kształtujące właściwą artykulację. Zdobyte wiadomości z pewnością będą przydatne w mojej pracy, gdyż głos jest w tej pracy podstawowym narzędziem. Dowiedziałam się wielu istotnych rzeczy. Wiem, że pracując nad sobą i swoim ciałem mogę sprawić, że mój głos będzie mocny, a aparat mowy zdrowy. Bardzo rozległa wiedza i umiejętne jej wykorzystanie przez prowadzącą; doskonały kontakt z uczestnikami zajęć. Interesujące warsztaty.

Ola nauczycielka

Nauczyłam się technik mówienia i wysyłania głosu na dalszą odległość, ćwiczeń relaksacyjnych i prawidłowego oddychania. Zdobyte wiadomości będę przydatne, ponieważ jestem nauczycielem. Postaram się wykorzystać je każdego dnia. Nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak duży potencjał mam w sobie, jeśli chodzi o głos - brakowało mi znajomości techniki.

Monika nauczycielka

Zajęcia były bardzo urozmaicone, dzięki czemu ujawniły się złe nawyki i błędy popełniane podczas mówienia. Nauczyłam się odpowiednich technik oddychania, postawy podczas mówienia.
Zdobyte wiadomości wpłyną znacząco na komfort i higienę mówienia, która jest podstawą wykonywanego przeze mnie zawodu. Materiały przygotowane odpowiednio, pozwalają na utrwalenie odpowiednich umiejętności i wiadomości oraz samodzielne ćwiczenia.

Edyta nauczycielka

Nauczyłem się jak pracować nad własnym głosem, jak mówić bez wysiłku i zmęczenia, jak wykorzystać walory głosu w pracy. Będę wykorzystywał zdobyte umiejętności w codziennej pracy oraz będę ćwiczył korzystając z podręcznika. Wiem, jak przygotować swój głos do pracy.

Krzysztof Jermakowicz nauczyciel

Uświadomiłam sobie, jak ważna jest praca nad swoim głosem. Wiem, że stosując pewne techniki można poprawić swój głos. Dowiedziałam się, jak radzić sobie z wpływem stresu na swój głos, jak wykorzystać naturalne możliwości swojego głosu. Myślę, że będę teraz w sposób świadomy i kontrolowany używać swojego głosu. Zajęcia były ciekawe i praktyczne. Myślę, że zajęcia były dobrze zorganizowane, było dużo ćwiczeń praktycznych i teorii w sam raz.

Urszula nauczycielka

Jestem bardzo zadowolona, myślę, że poświęciłaś mi dużo uwagi i dostałam zestaw konkretnych ćwiczeń, jesteś także bardzo sympatyczna, wiec milo się pracowało oraz poświeciłaś mi chyba 2 razy więcej czasu niż przewidziano:) chciałabym pozostać z tobą w kontakcie, wiec będę pisać o zmianach, pozdrawiam! 

Olga Szymula studentka

Zajęcia odbyły się w sympatycznej i bezstresowej atmosferze. Jednocześnie, nie dało się nie zauważyć Twojego profesjonalizmu, cierpliwości oraz prawdziwego powołania do tego zawodu, swoistej pasji. Dziękuję, wyrażając nadzieję, że będę mógł jeszcze kiedyś skorzystać z Twojej wiedzy i doświadczenia.

Jarosław Brzeski telemarketer/ barman

Zajęcia były bardzo ciekawe, a Pani Sylwia była zawsze uprzejma i dobrze przygotowana. Konsultacje pomogły mi w znacznym stopniu. Bardzo podobało mi się zróżnicowanie zajęć i motywowanie do pracy w samodzielnym zakresie. Jeżeli ktoś chciałby skorzystać to gorąco polecam :)

Ania

Spotkanie z Sylwią Prusakiewicz - młodą, energiczną, wręcz energetyzującą osobą okazało się dla mnie niezwykle ważne. Konsultacje były przeprowadzone bardzo rzetelnie i w pełni profesjonalnie. Dzięki nim, dowiedziałem się, o poważnym problemie wewnątrz mojego gardła, z którym muszę udać się do lekarza foniatry. Oprócz tego otrzymałem nieocenione rady dotyczące ćwiczeń, dzięki którym będę mógł poprawić swoją wymowę, jak również pełniej wykorzystywać możliwości swojego głosu. Jeszcze raz ogromne dzięki dla Sylwii - i mam nadzieje do zobaczenia w przyszłości. /GORĄCO POLECAM!!!” 

Bartosz Tomaszewski student

Zajęcia owocne w cenne uwagi. Uświadamiające problemy i sposoby walki z nimi. I co najważniejsze – skuteczne!

Tatiana studentka śpiewu

Konsultacja logopedyczna odbyła się w miłej atmosferze i z dużym profesjonalizmem. Dobrze postawiona diagnoza i zgodnie z nią, dobrane ćwiczenia. Jestem jak najbardziej zadowolona. Polecam:)

Monika Mazur studentka

Zajęcia oceniam pozytywnie. Bardzo fachowe, przydatne sugestie,ćwiczenia prowadzone w sympatyczny sposób co sprzyja rozwojowi.

Natalia Jankowska (studentka)animator społeczno-kulturalny

Nauczyłam się prawidłowego oddychania podczas mówienia i ćwiczeń relaksacyjnych dla zmęczonego aparatu głosowego. Zdobyte wiadomości będą na pewno przydatne w bardzo dużym stopniu. Zdobyte umiejętności będę wykorzystywać w pracy i po pracy, by zregenerować aparat mowy. Uświadomiłam sobie wiele możliwości związanych z oddychaniem i mówieniem. Było bardzo dużo ćwiczeń praktycznych, dzięki którym łatwiej będzie zapamiętać metody i techniki prawidłowego mówienia.

Monika B. nauczycielka

Pełen profesjonalizm. Duża pomoc.

Dawid śpiewak operowy

Nauczyłam się, jak mówić, by nie 'zużywać' głosu, jak prawidłowo oddychać w trakcie mówienia i jak w naturalny sposób wspomagać siłę głosu. Nauczyłam się jakie można stosować ćwiczenia rozluźniające oraz poznałam ćwiczenia kształtujące właściwą artykulację. Te umiejętności przydadzą się w mojej pracy, gdyż głos jej w niej podstawowym narzędziem. Dowiedziałam się wielu istotnych rzeczy i wiem, że pracując nad sobą i swoim ciałem mogę sprawić, że mój głos będzie mocny, a aparat głosowy zdrowy. Prowadząca ma bardzo rozległą wiedzę i umiejętnie ją wykorzystuje. Ma doskonały kontaktach z uczestnikami zajęć.

Alicja lektorka

Jedyna taka baza danych w Polsce! Fachowe porady, ogromne źródło informacji. Pani Sylwia to lekarz nie tylko ciała, ale i duszy!

Monika Jędrzejowska studentka

Merytoryczny aspekt pracy i metodyka pracy-celująco. Doskonałe umiejętności interpersonalne i cudowna osobowość. Praca, która uświadamia możliwość wpływania na głos i w konsekwencji wpływania na swoje życie.

Aleksandra Szolginia logopeda

Profesjonalizm, zaangażowanie, sympatyczne podejście, zero stresu. Dzięki konsultacjom wiem lepiej nad czym muszę popracować w swoim głosie i, co ważniejsze, jak mam to robić! polecam serdecznie wszystkim, którzy chcą w miłej atmosferze dowiedzieć się czegoś o mocnych i słabszych stronach własnego głosu.

Michał Frąckowski student

Dowiedziałam się, jak ważne jest odpowiednie oddychanie w procesie mowy, poznałam zasady dobrego oddechu. Wiem, jak ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Wiem, jak radzić sobie z wpływem stresu na głos, jak mówić bez wysiłku. Poznałam ćwiczenia, które pomogą mi w lepszym wykorzystaniu, ale również dbaniu o dobrą kondycję mojego głosu.
Myślę, że zdobyte wiadomości będę wykorzystywała w przygotowaniu się do zajęć, niektóre ćwiczenia wykorzystam również w pracy z własnymi dziećmi, aby poprawić ich emisję głosu. Bardzo mi się przydadzą te nowe umiejętności. Jestem usatysfakcjonowana. Dowiedziałam się bardzo dużo o zasadach jakimi należy się kierować, jeśli chcemy zachować jak najlepszy głos i to jak najdłużej. Otrzymane materiały na pewno wykorzystam w przyszłości.
Prowadząca posiada dużą wiedzę, umie ją przekazać i zainteresować uczestników kursu; wyczerpująco odpowiada na zadawane pytania. Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze.
Dzień warsztatów minął bardzo szybko, pozostała chęć kontynuowania ćwiczeń.
Program był super.

Ewa nauczyciel bibliotekarz

Konsultacje odbywały się w sposób zachęcający do dalszego udziału. Prowadząca ma predyspozycje do prowadzenia takich zajęć.Odczuwam potrzebę dalszych szkoleń głosowych i to w dużo szerszym zakresie. Chętnie wykonuję zadane ćwiczenia domowe. Z pewnością skorzystam z następnej oferty szkoleniowo-warsztatowej.

Anna Ludwisiak-Kawecka inżynier

Zajęcia były bardzo interesujące. Dużo się nauczyłam praktycznie. Po zajęciach byłam zrelaksowana i miałam super humor. Było przesympatycznie. Dawno nie byłam na tak ciekawym kursie. Zajęcia prowadzone było ciekawie, czas się nie dłużył. Było super!!!Chcę jeszcze!!!

Iwona nauczyciel wychowania fizycznego

Z wielką radością potwierdzam, że uczestniczyłem w kursie z zakresu emisji głosu. Cieszy mnie ogromnie zakres i sposób podejścia trenerki do tematu. Cenna jest nie tylko możliwość zrozumienia i zdobycia wiedzy i umiejętności w zakresie emisji, ale także możliwość nabycia umiejętności radzenia sobie ze stresem i relaksacji. Co dla mnie najważniejsze: szkolenie pozwoliło mi na uświadomienie sobie jakie błędy popełniam i co powinienem poprawić. Wystarczy tylko ćwiczyć ;)

Krzysztof meneger HR

Nauczyłam się, że w emisji głosu nie ważny jest tylko głos/gardło/krtań, ale CAŁE ciało! Artykulacja! Postawa! Rewelacja! Dowiedziałam się, co zmienić, by mówić swobodniej – a tego oczekiwałam. Mam nadzieję na powtórki :-)

Justyna Owczarska nauczyciel j. angielskiego

Twój indywidualny plan pracy i program rozwoju głosu

Zobacz