Wiosna w easyvoice

Pracuj z energią – ćwiczenia Qi Gong

Sylwia Prusakiewicz-Kucharska

Sylwia Prusakiewicz-Kucharska

Energia – nazywana różnie – bywa siłą witalną, chi, qi, praną. Jest, choć jej nie widzimy, to jednak odczuwamy. Najłatwiej jej brak, gdy wyczerpane zasoby wprost ścinają nas z nóg i kładą do łóżka.

Czy wiesz, że możesz pracować z energią? Nad tym, by każdego dnia czuć się dobrze, by życiodajna siła mogła krążyć w Twoim ciele, zapewniać Ci zdrowie fizyczne i psychiczne? I nie potrzebujesz na to kolejnej godziny w napiętym grafiku dnia.

Poznaj Qi gong. Sprawdź, ile korzyści przynosi wykonywanie tych prostych ćwiczeń. Możesz je włączyć do swojej rozgrzewki głosu, wykorzystać jako dobry początek dnia, środek energetyzujący lub pomagający zyskać koncentrację przed prezentacją, wystąpieniem, ważnym spotkaniem. Pomagają także w kształtowaniu prawidłowej postawy, regulują oddech, uczą świadomości ciała, pogłębiają nasz kontakt z nim. Niektóre ćwiczenia rozluźniają okolice szyi i karku, dzięki czemu łatwiej uniknąć zaciskania krtani i forsowania głosu. 

Poczuj Swoje Qi

Aktywuj Swoje Qi

Ćwiczenie na lepsze skupienie i jasność umysłu

Rozluźnianie szyi i barków

Poranna gimnastyka z Qi Gong

 

 

Artykuł powstał w ramach cyklu "Wiosna w easyvoice”- dzięki współpracy easyvoice.pl z marką Isla wiosna będzie czasem dobrej energii, czerpania z życia, zdrowej krtani i rozwijania swojego głosu. Zapraszamy także na FB i Instagrama, po porcję praktycznej wiedzy, podpowiedzi, motywację i wskazówki do samodzielnej pracy nad głosem. Nie pozwól, by wiosenne utrudnienia odebrały Ci głos.

 

Wiosna w EasyVoice - energia dla głosu

 

Twój indywidualny plan pracy i program rozwoju głosu

Zobacz