Czytelnia

Śmiech - kilka ciekawych faktów

Śmiech - kilka ciekawych faktów
Czy wiesz, że prawdziwy śmiech jest dłuższy i wykorzystuje wyższe dźwięki, takie, których nie wydobywamy nawet podczas śpiewania? Różni się od tego, który jest wymuszony np. przez sytuację, w której się znajdujemy. Nie wiemy o nim zbyt dużo, a może warto?

Bo śmiech to ciekawe zjawisko dźwiękowe, bywa zaraźliwe. Ma wpływ na nasze samopoczucie, a także relacje społeczne. Jest też znaczącym środkiem ekspresji, obecnym w naszych kontaktach z innymi ludźmi. Choć śmieją się także zwierzęta. Dlaczego się śmiejemy i dlaczego o wiele częściej śmiejemy się w towarzystwie niż w samotności? 

O tym, jak śmiech jest częścią społecznej interakcji, o śmiechu wymuszonym i autentycznym, o akustycznych różnicach w śmiechu, oraz kilka innych ciekawych faktów opowiada Sophie Scott.

Głos i praca nad nim to moja pasja. Zajmuję się emisją i psychologią głosu, terapią zaburzeń głosu oraz prawidłową wymową i doskonaleniem dykcji. Odkrywanie własnego głosu i praca nad nim to fascynująca podróż, do której gorąco zapraszam. Nigdy nie jest za późno.