Wakacyjny luz

Piąty tydzień wakacyjnego luzu – śpiewamy!

Sylwia Prusakiewicz-Kucharska

Sylwia Prusakiewicz-Kucharska

W tym tygodniu zachęcamy do śpiewania i zażywania większej dawki muzyki w codziennym życiu – podczas wakacyjnych dni i także wtedy, gdy pędzimy do pracy czy wykonujemy rutynowe czynności domowe.

Śpiewamy i słuchamy muzyki, by:

  • doświadczyć jej pozytywnego wpływu na nasze samopoczucie,
  • poczuć, jak przynosi ukojenie,
  • doznać odprężenia,
  • pozbyć się emocji usztywniających ciało,
  • wyrazić siebie.


Śpiewajmy więcej, częściej. Nie tylko pod prysznicem czy w samochodzie. Śpiewaj z dziećmi, mężem. Z rodziną, przyjaciółmi, towarzyszami wakacyjnych chwil. W pracy – podczas przerwy – może zaśpiewasz razem z innymi.

Więcej czasu przeznacz też w tym tygodniu na słuchanie muzyki. Zacznij od niej dzień i zakończ go również z muzyką. W takiej formie, na jaką masz ochotę.

Słuchaj siebie, obserwuj, jak ciało reaguje na dźwięki. Jakie myśli, wspomnienia przywołuje muzyka. Doświadczaj dźwięków całym sobą. „Kiedy będziesz śpiewał za pomocą instrumentu, jakim jest twój własny głos, obdarz go uczuciem radości i zabawy” (O. Dewhurst-Maddock). I śpiewaj, jakby nikt Cię nie słuchał. Prosto z serca. Bez obaw i lęków. Dla siebie. Do swojego serca. 

 

 

Artykuł powstał w ramach cyklu "Wakacyjny luz w Easyvoice”- dzięki współpracy easyvoice.pl z marką Isla wykorzystamy wakacyjny czas na naukę radzenia sobie ze stresem i pozbywanie się napięć blokujących głos. Zapraszamy także na FB i Instagrama, po porcję praktycznej wiedzy, podpowiedzi, motywację i wskazówki do samodzielnych ćwiczeń. 

 

Wakacyjny luz w   EasyVoice

 

Twój indywidualny plan pracy i program rozwoju głosu

Zobacz