Wakacyjny luz

Odpoczywamy, czyli czwarty tydzień wakacyjnego luzu

Sylwia Prusakiewicz-Kucharska

Sylwia Prusakiewicz-Kucharska

W tym tygodniu, w naszej akcji wakacyjnego luzu odpoczywamy. Ile się da, kiedy się da. Ładujemy wewnętrzne akumulatory. Odpoczywając, nie robiąc nic i śpiąc tyle, ile potrzebuje ciało. Zachęcamy także do tego, by przyjrzeć się dniom i pozbyć się z nich tego, co pochłania naszą energię, zabiera cenny czas regeneracji.

Umiejętność odpoczywania to dziś niemal towar luksusowy, dla wybranych. Tak ją postrzegamy, miotając się między obowiązkami, życiem zawodowym i rodzinnym, nauka i pracą. Dodatkowo wiele zewnętrznych bodźców odciąga naszą uwagę od wnętrza i sprawia, że przestajemy słuchać własnego ciała. Mniej śpimy, więcej pracujemy, rzadziej odpoczywamy. To, ile czasu przeznaczamy na poszczególne aktywności i czynności to wynik naszych decyzji i to my ponosimy ich skutki. 

Jeśli chcemy mieć silny, sprawny i wytrzymały głos, zdrową krtań, która nie zawiedzie nas w ważnych momentach - nie możemy pozwolić sobie na brak fizycznego i psychicznego odprężenia. Mówienie bądź śpiewanie pochłania mnóstwo naszej energii. Jeśli chcemy to robić dobrze, bez wysiłku i forsowania głosu – musimy być w dobrej kondycji.

 

 

Dlatego ten tydzień:

  • przeznaczamy na doskonalenie organizacji dnia, by w codziennym planie był czas na relaks, rozluźnienie ciała, aktywność przynoszącą spokój i rozluźnienie - upraszczaj, nie komplikuj
  • odpoczywamy jak najwięcej i praktykujemy relaksację, by pozbyć się zgromadzonych w ciele napięć, lepiej żyć, czuć się i mówić i śpiewać - akcja regeneracja


Przypomnij sobie, jak funkcjonuje Twój umysł i jak czuje się ciało, kiedy spokojnie przesypiasz noce i budzisz się wyspany. A jak czujesz się i brzmisz wtedy, gdy brakuje snu i czasu na odpoczynek w ciągu dnia?
Jak chcesz żyć? Co możesz zrobić dziś, by lepiej spać i więcej wypoczywać?

„Jeśli masz duże problemy z zasypianiem, być może ciało próbuje ci powiedzieć coś na temat twojego trybu życia. Jak w przypadku wszelkich innych objawów, warto posłuchać tego sygnału

J. Kabat- Zinn

Artykuł powstał w ramach cyklu "Wakacyjny luz w Easyvoice”- dzięki współpracy easyvoice.pl z marką Isla wykorzystamy wakacyjny czas na naukę radzenia sobie ze stresem i pozbywanie się napięć blokujących głos. Zapraszamy także na FB i Instagrama, po porcję praktycznej wiedzy, podpowiedzi, motywację i wskazówki do samodzielnych ćwiczeń. 

 

Wakacyjny luz w   EasyVoice

 

Twój indywidualny plan pracy i program rozwoju głosu

Zobacz