Czytelnia

Poznaj swój głos...twoje najważniejsze narządzie pracy

Jest to moja ulubiona książka o głosie. Zainspirowała mnie do samodzielnej pracy. Najpierw warsztat w oparciu o tę książkę, następnie sama książka całkowicie zmieniły moje myślenie o własnym głosie. Przeczytałam ją jednym tchem i to nie raz; zapewne jeszcze wielokrotnie do niej powrócę. Za każdym razem odkrywam w niej coś nowego dla siebie. Naprawdę warto przeczytać.

Od autorki:

"Praca nad głosem, którą proponuję uczniom, jest skierowana do tych, których pasjonuje poznawanie samego siebie (a przez to i innych) i którzy nie boją się wysiłku i zmian.Praca taka, jak wszelkie „zaglądanie” w siebie, wymaga odwagi i musi być wykonywana stopniowo. Rekompensatą za wysiłki jest przyjemność wynikająca z odzyskiwania własnej wartości i coraz większej wiary w swoje możliwości. Głównym celem tej książki jest zwrócenie uwagi na problemy związane z głosem, z jego kształtowaniem i, co za tym idzie, z kształtowaniem naszej osobowości. Bo głos i jego „właściciel” to jedno i to samo... Gdy mamy problemy z głosem- mamy problemy ze sobą (...) Głos jest środkiem komunikacji z innymi, a także z samym sobą. Słowo mówione do siebie na głos przybiera inną formę niż to, które zostało wyłącznie pomyślane (...)”


Autor: Łastik Aneta
Tytuł: Poznaj swój głos...
Tytuł oryginalny: Poznaj swój głos...
Wydawnictwo: EMKA

Głos i praca nad nim to moja pasja. Zajmuję się emisją i psychologią głosu, terapią zaburzeń głosu oraz prawidłową wymową i doskonaleniem dykcji. Odkrywanie własnego głosu i praca nad nim to fascynująca podróż, do której gorąco zapraszam. Nigdy nie jest za późno.