Jesienne porady

Przyjmuj komplementy – dziękuj głosem płynącym z serca

Sylwia Prusakiewicz-Kucharska

Sylwia Prusakiewicz-Kucharska

Niektóre sytuacje zaskakują. Na przykład, gdy usłyszymy komplement. Nie wiemy, jak zareagować, a chaos myśli przekłada się na artykulację i brzmienie głosu. Możemy wówczas doświadczyć takiego obrazu naszego głosu, jakiego się nie spodziewamy i z jakiego nie jesteśmy dumni. W takich sytuacjach warto posłuchać serca, uczuć, odpowiedzieć zgodnie z tym, co czujemy, a nie myślimy w danej sytuacji.

Głos serca zabrzmi ciepło, radośnie, szczerze. Będzie tak inny od głosu, który pojawia się, gdy dopuścimy do niego umysł („ nie, to stare”, „a to takie coś zwykłego”, „na pewno tak nie myśli”,itp.).
Głos z serca „to głos emocji i pasji, uczucia. Może być pełen troski, głośny i pełen determinacji, radosny lub podekscytowany. Jest zwykle niski, miękki, bez szorstkich dźwięków, z naturalną wibracją. Rezonans w sercu przyciąga emocją i pozwala nawiązać bliski kontakt z emocjami innych ludzi. Gdy mówisz z uczuciem, twój głos budzi naturalne wibracje w okolicach serca i wywołuje podobne drgania w sercach słuchaczy”.(J. Apps)

 

 

Twój indywidualny plan pracy i program rozwoju głosu

Zobacz