Czytelnia

Zadbaj o dobre warunki - zwiększ wilgotność w ogrzewanych pomieszczeniach

Zadbaj o dobre warunki - zwiększ wilgotność w ogrzewanych pomieszczeniach
Chrypka, suchy kaszel, zmiany barwy, osłabienie siły głosu – to tylko niektóre z powszechnie występujących dolegliwości. Problem nasila się, gdy pracujemy w niekorzystnych warunkach przez dłuższy czas. Możemy doświadczyć wówczas ogromnego dyskomfortu podczas emitowania dźwięków i przeciążenia aparatu głosowego. Dlatego tak istotne są parametry powietrza oraz nasz troska o struny głosowe.

„Cały narząd głosowy wyścielony jest delikatną błoną śluzową. Przy przechodzeniu powietrza jest ona szczególnie narażona na wysuszenie, gdyż suche powietrze przy wdechu pochłania część wody z błony śluzowej. Suchość daje poczucie dyskomfortu, a ponadto jest powodem licznych dolegliwości foniatrycznych.” B . Tarasiewicz

 

Tekst powstał w ramach cyklu "Jesienne porady na głosowe sprawy”- dzięki współpracy easyvoice.pl z marką Isla. Więcej porad z tej serii znajdziesz na stronie: easyvoice.pl/czytelnia/jesienne-porady. Zapraszamy :)  

 

Jesienne porady na głosowe sprawy
Głos i praca nad nim to moja pasja. Zajmuję się emisją i psychologią głosu, terapią zaburzeń głosu oraz prawidłową wymową i doskonaleniem dykcji. Odkrywanie własnego głosu i praca nad nim to fascynująca podróż, do której gorąco zapraszam. Nigdy nie jest za późno.