Jesienne porady

Nazywaj emocje, wyśpiewaj je

Sylwia Prusakiewicz-Kucharska

Sylwia Prusakiewicz-Kucharska

Czasem łatwiej je wyrazić na piśmie lub w śpiewie. Są wyraźnie widoczne w świecie sztuki, a trudno nam je uzewnętrzniać w codziennym życiu. Chowamy je głęboko w sercu, zatrzymujemy w ciele.

Powstrzymywanie naturalnej potrzeby wyrażania uczuć szkodzi naszemu zdrowiu, blokuje krtań, pochłania naszą energię, niszczy radość, negatywnie odbija się na relacjach z najbliższymi i rodzi problemy z komunikacji z ludźmi. Emocje nie znikną same, a gdy pozwolisz im wybrzmieć – poczujesz ulgę, wolność i radość. Odzyskasz siłę, powróci entuzjazm.

Pozwól sobie na emocje. Poznawaj je, nazywaj i wyrażaj. Dopuść je do głosu. Jeśli to trudne, najpierw je wyśpiewaj. Posłuż się dźwiękiem. Zacznij mruczeć, intonować i pozwól, by wraz z Twoją melodią popłynęły emocje. Możesz też znaleźć piosenkę, która najlepiej wyraża Twój stan emocjonalny i zaśpiewać ją całym ciałem.

 

Tekst powstał w ramach cyklu "Jesienne porady na głosowe sprawy”- dzięki współpracy easyvoice.pl z marką Isla. Więcej porad z tej serii znajdziesz na stronie: easyvoice.pl/czytelnia/jesienne-porady. Zapraszamy :)  

 

Jesienne porady na głosowe sprawy

Twój indywidualny plan pracy i program rozwoju głosu

Zobacz