Czytelnia

Przygotuj się na sytuacje awaryjne

Przygotuj się na sytuacje awaryjne
Jesień mimo całego uroku, bogactwa barw, owoców i warzyw, to czas trudny dla krtani. Bardziej niż inne pory roku wymagający od nas troski o swoje zdrowie i stan strun głosowych.

Zewnętrzne warunki mają niebagatelny wpływ na komfort emitowania dźwięków. Częściej doświadczamy podrażnień, przesuszenia błon śluzowych gardła i krtani. Bywa, że nie radzimy sobie z wydobyciem czystych dźwięków, pojawia się chrypa, kaszel i odchrząkiwanie. Nawet jeśli dbamy o głos należycie, zdarzają się takie sytuacje, których nie możemy przewidzieć. Dobrze je sobie uświadomić (pomyśl, co w Twojej codziennej rzeczywistości może być źródłem problemów) i odpowiednio się do nich przygotować.

 

Tekst powstał w ramach cyklu "Jesienne porady na głosowe sprawy”- dzięki współpracy easyvoice.pl z marką Isla. Więcej porad z tej serii znajdziesz na stronie: easyvoice.pl/czytelnia/jesienne-porady. Zapraszamy :)  

 

Jesienne porady na głosowe sprawy
Głos i praca nad nim to moja pasja. Zajmuję się emisją i psychologią głosu, terapią zaburzeń głosu oraz prawidłową wymową i doskonaleniem dykcji. Odkrywanie własnego głosu i praca nad nim to fascynująca podróż, do której gorąco zapraszam. Nigdy nie jest za późno.