Czytelnia

Czytaj na głos

Czytaj na głos
Typowa jesienna aura doskonale komponuje się z książką i ciepłym kocem. Wykorzystaj czas na ćwiczenie swojego głosu. Nauka przez zabawę, nauka w naturalnych sytuacjach sprawia dużo radości, pobudza ciało do śmiechu, rozluźnia. Takie ćwiczenie pobudzi krążenie, oddech, doda sił i poprawi nasze samopoczucie.

Czytanie na głos – tzw. głośne czytanie, niech nie oznacza krzyku, ale wyraźne, zaangażowane wysyłanie dźwięków w świat.
Pamiętaj o dobrej postawie ciała, która pozwoli Ci swobodnie oddychać podczas czytania. Możesz też przez chwilę pomruczeć i rozgrzać narządy mowy śmiesznymi minami, ćwiczeniami języka.



Tekst powstał w ramach cyklu "Jesienne porady na głosowe sprawy”- dzięki współpracy easyvoice.pl z marką Isla. Więcej porad z tej serii znajdziesz na stronie: easyvoice.pl/czytelnia/jesienne-porady. Zapraszamy :)  

 

Jesienne porady na głosowe sprawy
Głos i praca nad nim to moja pasja. Zajmuję się emisją i psychologią głosu, terapią zaburzeń głosu oraz prawidłową wymową i doskonaleniem dykcji. Odkrywanie własnego głosu i praca nad nim to fascynująca podróż, do której gorąco zapraszam. Nigdy nie jest za późno.