Czytelnia

Chroń swoją krtań odpowiednim ubiorem

Chroń swoją krtań odpowiednim ubiorem
Gwałtowne zmiany w pogodzie są cechą jesiennej aury. Trzeba się do nich przygotować, by ominęły nas problemy z krtanią czy infekcje gardła, z którymi ciężko jest głosem pracować.

Gdy wychodzisz z domu wczesnym rankiem – chłód, wilgoć, mgła. W ciągu dnia łapią Cię gorące promienie słońca. Rozpinasz ubranie, ale uwaga, bo silny podmuch wiatru natychmiast ochładza rozgrzane ciało. System odpornościowy trudniej radzi sobie w takich sytuacjach z wirusami i bakteriami. Łatwiej przenikają one przez błony śluzowe, częściej chorujemy. Każda choroba dróg oddechowych wpływa na głos, jakość dźwięków, a po jej zakończeniu potrzebny jest czas na regenerację.

 

 

 Tekst powstał w ramach cyklu "Jesienne porady na głosowe sprawy”- dzięki współpracy easyvoice.pl z marką Isla. Więcej porad z tej serii znajdziesz na stronie: easyvoice.pl/czytelnia/jesienne-porady. Zapraszamy :)  

 

Jesienne porady na głosowe sprawy
Głos i praca nad nim to moja pasja. Zajmuję się emisją i psychologią głosu, terapią zaburzeń głosu oraz prawidłową wymową i doskonaleniem dykcji. Odkrywanie własnego głosu i praca nad nim to fascynująca podróż, do której gorąco zapraszam. Nigdy nie jest za późno.