Czytelnia

"Jesień idzie, nie ma na to rady"

Przychodzi co roku, o tej samej porze. Raz wita się z nami łagodnie, innym razem stanowczo oznajmia, że już jest. Jesień. Kapryśna, zmienna Pani.

Dla jednych to najpiękniejsza z pór, dla innych czas z myślą „byle do wiosny”. Czasem potrafi zaskoczyć – chłodem lub słońcem. Mimo szarości ma w sobie mnóstwo barw. Kolorów, których nie zobaczymy w pozostałych miesiącach roku. Przynosi ze sobą kasztanowe ludziki, kosze żołędzi, bukiety z liści. Niesie orzechy, jesienne warzywa i owoce.  Daje nam czas wyciszenia, wieczory przy świecach, z gorącą czekoladą pod ciepłym kocem. Uczy, że żyć to znaczy także poruszać się w innym rytmie. Wolniej, spokojniej. Usypia nas dźwiękiem deszczu stukającego o parapet, bawi pluskiem kałuż podczas spaceru. To fajny czas, jeśli zdecydujemy się go przeżyć z nastawieniem na „TAK”. 

 

"Jesień idzie, nie ma na to rady" - fragment piosenki "Jesień" A. Waligórski

 


Tekst powstał w ramach cyklu "Jesienne porady na głosowe sprawy”- dzięki współpracy easyvoice.pl z marką Isla. Więcej porad z tej serii znajdziesz na stronie: easyvoice.pl/czytelnia/jesienne-porady. Zapraszamy :)  

 

Jesienne porady na głosowe sprawy
Głos i praca nad nim to moja pasja. Zajmuję się emisją i psychologią głosu, terapią zaburzeń głosu oraz prawidłową wymową i doskonaleniem dykcji. Odkrywanie własnego głosu i praca nad nim to fascynująca podróż, do której gorąco zapraszam. Nigdy nie jest za późno.