Higiena głosu

Higiena głosu

Sylwia Prusakiewicz-Kucharska

Sylwia Prusakiewicz-Kucharska

higiena głosu :)Higiena głosu określana jest z jednej strony jako nauka zajmująca się ochroną głosu, z drugiej jako działalność profilaktyczna, mająca na celu zapobieganie chorobom głosu.Jako nauka zajmuje się opracowaniem wszelkich sposobów zapobiegania chorobom narządu głosowego oraz pośrednio metodami ich leczenia.

ImageHigiena głosu określana jest z jednej strony jako nauka zajmująca się ochroną głosu, z drugiej jako działalność profilaktyczna, mająca na celu zapobieganie chorobom głosu. Jako nauka zajmuje się opracowaniem wszelkich sposobów zapobiegania chorobom narządu głosowego oraz pośrednio metodami ich leczenia.

Przestrzeganie zasad higieny głosu w pracy głosem lub w procesie jego kształcenia jest podstawą, bez której nie możemy się obyć, jeśli planujemy zachować głos na długie lata. Odstępstwa od nich i zaniedbania w zakresie prawidłowej higieny prędzej czy później negatywnie odbiją się na kondycji aparatu głosowego.

Wszelkie zaburzenia i upośledzenie pracy narządu głosowego w znacznej mierze ograniczają możliwości zawodowe oraz utrudniają kontakty społeczne. W skrajnej postaci zaś mogą prowadzić do nieodwracalnego zniszczenia narządu głosowego.

Jeżeli jeszcze nie zamówiłeś naszego darmowego e- booka, zrób to teraz i dowiedz się jak w praktyczny sposób zadbać o głos, by służył Ci w 100%.

Twój indywidualny plan pracy i program rozwoju głosu

Zobacz