Czytelnia

Jak wspomagać głos w sezonie grzewczym?

Jak wspomagać głos w sezonie grzewczym?
Kiedy temperatura za oknem spada, w pomieszczeniach, w których przebywamy, pracujemy, mówimy – rośnie. Często zbyt wysoko. A wraz z nią spada wilgotność powietrza. Możemy zaobserwować, że staje się ono nieprzyjemne dla naszej krtani. Chrypka, odchrząkiwanie, podrażnione gardło, suchy kaszel, nagły atak kaszlu, zmiany w brzmieniu głosu – to skutki zbyt wysokiej temperatury w sezonie jesienno-zimowym.

Nie jesteśmy skazani na to, by nasz głos cierpiał. Mamy coraz większy wpływ na regulowanie warunków, w jakich pracuje nasza krtań (np. możemy obniżać temperaturę w pomieszczeniu, regulować stopień klimatyzacji). Możemy też zadbać o głos „od wewnątrz”, by był lepiej przygotowany do pracy w niesprzyjającym otoczeniu.

Artykuł powstał w ramach cyklu "Głos jesienią" - dzięki współpracy easyvoice.pl z marką Gelovox jesienny czas nie będzie straszny. Marka Gelovox na czas jesieni objęła patronat nad serwisem. Zaglądaj na easyvoice.pl, na naszego fanpage’a na FB, na Instagrama, a znajdziesz tam wiele pomysłów, rad i podpowiedzi, ćwiczenia oraz motywację do tego, by zadbać o głos w tym jesiennym okresie.

EasyVoice w praktyce - sprawdź nasze szkolenia!

Zapraszamy na nasze najbliższe szkolenia EasyVoice w Toruniu

Zobacz informacje o szkoleniach →

Głos i praca nad nim to moja pasja. Zajmuję się emisją i psychologią głosu, terapią zaburzeń głosu oraz prawidłową wymową i doskonaleniem dykcji. Odkrywanie własnego głosu i praca nad nim to fascynująca podróż, do której gorąco zapraszam. Nigdy nie jest za późno.