Ćwiczenia relaksacyjne dla głosu

Sztuka uśmiechu

Sylwia Prusakiewicz-Kucharska

Sylwia Prusakiewicz-Kucharska

Oddychaj spokojnie i głęboko.

Z każdym oddechem napełnia cię światło.

Z każdym wydechem wydychasz z siebie napięcia i stresy.

Pomyśl o kolorze, który kojarzy ci się z radością życia.

Na wdechu napełniasz się kolorem radości życia. Na wydechu kolor radości życia wypełnia całe twoje ciało. Oddychaj naturalnie i głęboko. Poczuj jak radość życia przenika całe twoje ciało.

Wyobraź sobie, gdzie w twoim ciele jest punkt odpowiadający za radość życia. Zacznij napełniać ten punkt radością życia i uśmiechem. Oddychaj głęboko.

Wyobraź sobie coś, co jest dla ciebie źródłem uśmiechu i radości. Poczuj ten uśmiech i radość. Wyobraź sobie, że uśmiech i radość wypełniają twój punkt radości i promieniują z niego na całe ciało.

Oddychaj naturalnie. Wyobraź sobie, że uśmiech niczym fale promieniuje i zalewa całe twoje ciało. Uśmiechaj się po kolei do różnych części swojego ciała. Wyobraź sobie, że wraz z uśmiechem napełniasz je złotym światłem.

Uśmiechaj się do różnych napięć, jakie pojawiają się w twoim ciele w związku z twoimi problemami życiowymi. Wyobraź sobie, że napięcia rozpuszczają się pod wpływem złotej fali uśmiechu. Złota fala uśmiechu napełnia twoje ciało zdrowiem i witalnością.

Kiedy będziesz gotowy wróć tu i teraz.

(M. Wiszniewski)

Twój indywidualny plan pracy i program rozwoju głosu

Zobacz