Czytelnia

Światło - nosisz je w sobie

Światło - nosisz je w sobie
Czy aby na pewno? Czy Twój głos brzmi groźnie, ostro? Brakuje mu ciepłej nuty miłości, spokoju i radości? Może ochładza Twoje stosunki z rozmówcami, rodziną, słuchaczami zamiast Cię do nich zbliżać? Odkryj w sobie wewnętrzne światło, które ociepli Twoje wnętrze i które inni usłyszą w Twoim głosie.

Do wykonania ćwiczenia przygotuj świeczkę, zapewnij sobie spokój i ciche otoczenie.

Usiądź, zapal świeczkę.

Przyglądaj się światłu. Obserwuj płomień i wyobraź sobie, że ten ciepły płomień rozjaśnia i ogrzewa Twoje serce. W nim jest źródło dobra, nadziei, miłości, wiary, szczęścia, wdzięczności, radości.

Jeśli masz ochotę możesz intonować dźwięki, jakie podpowiada Ci serce. Wyobraź sobie, że każdy dźwięk jest wypełniony tym ciepłym, żółtym światłem.

Jeśli nie masz ochoty na wydobywanie dźwięków, po prostu obserwuj świeczkę i wyobrażaj sobie swój wewnętrzny płomień. Zatroszcz się o niego.

Ćwicz tak długo, jak masz ochotę.

Wracaj do wyobrażenia swojego wewnętrznego płomienia każdego dnia.

Światło nosisz w sobie.
Światło nie zgaśnie choćbyś chciał...”

(R. Kunce)

 


Na podst. „Wewnętrzny blask”

z książki „Pięć cennych minut rano”

J. Brantley, W. Millstine

Głos i praca nad nim to moja pasja. Zajmuję się emisją i psychologią głosu, terapią zaburzeń głosu oraz prawidłową wymową i doskonaleniem dykcji. Odkrywanie własnego głosu i praca nad nim to fascynująca podróż, do której gorąco zapraszam. Nigdy nie jest za późno.