Czytelnia

Nawiąż kontakt ze swoim ciałem

Polecam bardzo proste ćwiczenie, jakie przedstawił Osho. Można ćwiczyć prawie zawsze (potrzebne jest słońce) i wszędzie.

„Usiądź w słońcu. Pozwól, by jego promienie przenikały ciało. Czuj, jak ciepło przenika do twojego wnętrza, jak wchodzi coraz głębiej, jak dotyka twoich komórek i dociera aż do szpiku kości. A słońce jest życiem, źródłem wszystkiego. Poczuj więc, z zamkniętymi oczami, to wszystko, co się dziej. Pozostań czujmy, obserwuj i ciesz się. Krok po kroku uświadomisz sobie delikatną harmonię, piękną muzykę, która stale rozbrzmiewa wewnątrz ciebie. Wtedy nawiążesz kontakt z ciałem. Jeśli tego nie potrafisz, nosisz jedynie martwe ciało.

Ćwiczenie ma na celu nawiązanie i pogłębienie więzi z własnym ciałem. Dzięki temu bardziej świadomie i głębiej żyjemy, lepiej oddychamy i mamy więcej pewności siebie.

Głos i praca nad nim to moja pasja. Zajmuję się emisją i psychologią głosu, terapią zaburzeń głosu oraz prawidłową wymową i doskonaleniem dykcji. Odkrywanie własnego głosu i praca nad nim to fascynująca podróż, do której gorąco zapraszam. Nigdy nie jest za późno.