Czytelnia

Co Cię łapie za gardło?

Ćwiczenie polecam przede wszystkim osobom, które mają przewlekłe lub powracające problemy z gardłem i krtanią (bóle, stany zapalne), tym, którzy odczuwają trudności w wyrażaniu emocji, mają wrażenie zablokowanej krtani, zablokowanego, stłumionego głosu.

Przez kolejny tydzień weź pod lupę swoją krtań. Tak często, jak się da. Obserwuj, jak reaguje ona na różne wydarzenia w Twoim życiu. Zauważ, czy czujesz w niej luz, swobodę, wolność czy może pod wpływem różnych zdarzeń, emocji pojawia się zacisk, ból, drapanie, ból gardła? Oddychasz lekko, głęboko, a może płytko, gwałtownie łapiesz powietrze? Wiele wydarzeń, doświadczeń, osób „chwyta” nas za gardło. Zaobserwuj, jak to wpływa na odczucia w tym szczególnym miejscu w naszym ciele. Obserwuj co się dzieje i pozwól temu przeminąć, odpuść lub spróbuj wejść z tym, co się dzieje, w dialog. Nawiąż kontakt, rozmawiaj. Pozwól temu zaistnieć, nazwij to i pozwól temu przeminąć. Odpuść i ciesz się odczuciem wolnej krtani.

Powodzenia!

Głos i praca nad nim to moja pasja. Zajmuję się emisją i psychologią głosu, terapią zaburzeń głosu oraz prawidłową wymową i doskonaleniem dykcji. Odkrywanie własnego głosu i praca nad nim to fascynująca podróż, do której gorąco zapraszam. Nigdy nie jest za późno.