Czytelnia

Hej!!! Wydobądź z ciała siłę głosu

Hej!!! Wydobądź z ciała siłę głosu
Napięcie w ciele – wróg numer jeden dobrego brzmienia. Gdy ciało jest rozluźnione, pozwala sobie na lepszy, głębszy niż w stresie, czy powstający pod wpływem nawykowych napięć, oddech. Dzięki temu fałdy głosowe mogą pracować swobodnie i wydobywać najlepsze jakościowo dźwięki.

Gdy ten warunek spełnimy, zapomnimy o myślowych barierach, przekonaniach, które blokują ciało i głos – możemy doświadczyć pełnego brzmienia własnego głosu, odkryć w nim siłę do tej pory nieznaną. 

Proste ćwiczenie (wg J. Apps) na dobry początek dnia, do wykonania nawet na ulicy, wykorzystuje mechanizmy odpowiedzialne ze silne i naturalne brzmienie głosu. Spróbuj.

Wyobraź sobie, że stoisz po jednej stronie ulicy. Mijają cię samochody, słychać naturalne odgłosy otocznia. Widzisz przyjaciela, dobrego znajomego, kogoś, kogo bardzo lubisz i chcesz go zawołać. Zacznij machać rękoma i zawołaj do niego „Heeejj!” Wołaj całym ciałem, z uczuciem. Tak, by Cię usłyszał i zauważył. Wołaj „Hej, …., tu jestem”, „Hej……, zadzwoń do mnie” itp.

Czego doświadczasz? Jak brzmi głos? Czy jest w nim siła? A może Twoje wewnętrzne zahamowania powodują problemy, gardło zaciska się? Próbuj dalej.

 

Chcesz ćwiczyć swój głos z nami ?
Zapraszamy na nasze szkolenia z emisji głosu.
Szkolenia EasyVoice - najbliższe w Toruniu i Warszawie.
Zobacz szczegóły →

Głos i praca nad nim to moja pasja. Zajmuję się emisją i psychologią głosu, terapią zaburzeń głosu oraz prawidłową wymową i doskonaleniem dykcji. Odkrywanie własnego głosu i praca nad nim to fascynująca podróż, do której gorąco zapraszam. Nigdy nie jest za późno.