Czytelnia

Skacz i krzycz

Skacz i krzycz
Usuń wewnętrzne hamulce, pozwól sobie na swobodny, radosny krzyk, a Twoje ciało inaczej wydobędzie dźwięk - sprawdź to na własnym głosie.

Ćwiczenie autorstwa Judy Apps

Znajdź miejsce, gdzie nikt nie będzie CI przeszkadzał i będziesz czuć się komfortowo i swobodnie. Stań, odpręż się i gdy poczujesz w ciele stan relaksu - zacznij zabawę.

Podskocz jak najwyżej potrafisz, a gdy Twoje stopy dotykają podłogi krzyknij radośnie „Ha!” - jak najgłośniej potrafisz, bez skrępowania, na luzie. Powtórz kilka razy. Staraj się o jak największą swobodę, zrób dużo hałasu :) Zgraj moment krzyku z uderzeniem stóp o podłogę. Zaobserwuj swój głos, zauważ co się zmieniło, posłuchaj jego brzmienia. Jaki jest ten głos?

To ćwiczenie, które pokazuje, jak fizyczny luz i psychiczna swoboda pomagają nam aktywować mięśnie tworzące silny głos. Zauważ, że usuwając wewnętrzne hamulce, pozwalając sobie na swobodny, radosny krzyk Twoje ciało inaczej wydobywa dźwięk. Jest on naturalnie silny i donośny.
Czego uczy Cię to ćwiczenie, jakie wskazówki do samodzielnej pracy możesz z niego wynieść?

Chcesz ćwiczyć swój głos z nami ?
Zapraszamy na nasze szkolenia z emisji głosu.
Szkolenia EasyVoice - najbliższe w Toruniu i Warszawie.
Zobacz szczegóły →

Głos i praca nad nim to moja pasja. Zajmuję się emisją i psychologią głosu, terapią zaburzeń głosu oraz prawidłową wymową i doskonaleniem dykcji. Odkrywanie własnego głosu i praca nad nim to fascynująca podróż, do której gorąco zapraszam. Nigdy nie jest za późno.