Czytelnia

Twój własny dźwięk

Ćwiczenie wg Osho

Ćwiczenie rozluźnia, otwiera ciało i krtań, pomaga znaleźć swój unikalny ton, pozbyć się blokad i znaleźć swój rytm działania. Wpływa również na stan ducha i relacje międzyludzkie.

Znajdź spokojne miejsce, w którym nikt i nic nie będą ci przeszkadzać. Przyjmij wygodną pozycję i oddychaj spokojnie przez dłuższą chwilę. Kiedy będziesz gotowy, poczuj, jak z twojego gardła wydobywa się dźwięk – jęczenie, stękanie, brzęczenie. Poczuj falę dźwięku. Możesz wydobywać dźwięki, jakie chcesz; pozwól im na nieskrępowane wydobywanie się. Jeśli poczujesz, że twoje ciało kołysze się, niech tak się dzieje.
Poczuj, że dźwięk jaki jest w tobie to ogromny zbiornik, który chce eksplodować. Dopóki to się nie stanie, nie poczujesz lekkości. Pozwól, by dźwięk nad tobą zapanował. Ożyw ten dźwięk, nie musi mieć żadnego znaczenia, ma być twój, taki jaki chcesz. Możesz się przy tym kołysać, tańczyć. Wszystko zależy od ciebie, daj się poprowadzić dźwiękowi.

Ćwicz o dowolnej porze dnia, najlepiej rano, by dobrze zacząć dzień..

Chcesz ćwiczyć swój głos z nami ?
Zapraszamy na nasze szkolenia z emisji głosu.
Szkolenia EasyVoice - najbliższe w Toruniu i Warszawie.
Zobacz szczegóły →

Głos i praca nad nim to moja pasja. Zajmuję się emisją i psychologią głosu, terapią zaburzeń głosu oraz prawidłową wymową i doskonaleniem dykcji. Odkrywanie własnego głosu i praca nad nim to fascynująca podróż, do której gorąco zapraszam. Nigdy nie jest za późno.