Czytelnia

Warsztaty Śpiewu Techniką SLS (Speech Level Singing), Warszawa 4-5.08.2007

Warsztaty Śpiewu Techniką SLS  (Speech Level Singing),
Warszawa 4-5.08.2007


Warsztaty śpiewu techniką Speech Level Singing przeznaczone są dla wokalistów (od popu do klasyki), nauczycieli śpiewu, aktorów i innych osób pracujących głosem oraz wszystkich pragnących poszerzyć swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat techniki śpiewu.

Warsztaty mają na celu:

• Zapoznanie teoretyczne i praktyczne uczestników z metodą Speech Level Singing
• Zapoznanie z techniką gwarantującą maksimum efektu przy minimum wysiłku
• Zdiagnozowanie, sprecyzowanie i usunięci błędów emisyjnych uniemożliwiających doskonałe posługiwanie się głosem
• Indywidualną pracę nad głosem
• Indywidualną pracę nad piosenkami, pieśniami, ariami itp.
• Zmianę dotychczasowego sposobu myślenia o śpiewaniu i samego sposobu śpiewania

Podczas warsztatów zrozumiesz:

• jak funkcjonuje głos (teoretycznie i praktycznie) • jak śpiewać od najniższych do najwyższych dźwięków „bez załamywania się głosu” • jak uzyskać głos o skali 4 a nawet 5 oktaw • jak swobodnie śpiewać najniższe i najwyższe dźwięki • jak śpiewać lekko, swobodnie i przyjemnie
• jak pozbyć się niepotrzebnych napięć
• jak pracować by mieć piękne, naturalne vibrato
• jak pracować nad utworem
• jak śpiewać w różnych stylach muzycznych

Możesz wziąć udział w następujących zajęciach:

Wprowadzenie w Dobrą Technikę Wokalną – zajęcia grupowe konieczne dla osób, które nigdy wcześniej nie spotkały się z techniką śpiewu - SLS. Pokaz teoretyczno – praktyczny wyjaśniający - jak pracuje nasz głos - z możliwością zadawania nawet najtrudniejszych pytań. Te zajęcia na zawsze zmienią Twój sposób myślenia o śpiewaniu i nie tylko. Po tych zajęciach nabędziesz wiedzę, która pozwoli Ci zrozumieć procesy zachodzące w Twoim organizmie podczas śpiewania jak również na zawsze obali pewne określenia , które często słyszałeś ( śpiewaj na maskę, śpiewaj z przepony itd.)!!!

Jak Dobra Technika Wokalna działa w różnych stylach – zajęcia grupowe , które jeszcze głębiej wprowadzą Cię w tajniki metody SLS. Zdobędziesz informacje, które wyjaśnią Ci dlaczego ta technika działa we wszystkich stylach muzycznych, zaczynając od popu, przez teatr muzyczny (musical) jazz, rock, na klasyce kończąc. Dowiesz się jakie ćwiczenia są dobre dla danego stylu. Wspaniałe zajęcia dla nauczycieli śpiewu oraz wokalistów , którzy nie trzymają się kurczowo jednego stylu muzycznego.

Lekcje indywidualne – czas trwania lekcji wynosi 30 min lub 60 minut

Koszt warsztatów:
Wstęp do Dobrej Techniki Wokalnej - 100 zł
Zastosowanie Dobrej Techniki Wokalnej w różnych stylach muzycznych – Jak to działa!! - 100 zł
Lekcja indywidualna (30 min) - 70 zł;

UWAGA!!! – WAŻNE!!!
Osoby biorące udział w Warsztatach Grupowych lub Lekcjach Indywidualnych mogą GRATIS obserwować lekcje innych osób o ile te lekcje nie zostały przez te osoby zastrzeżone!!!! Każdy uczestnik sam dokonuje wyboru, w których warsztatach grupowych chce uczestniczyć i z ilu lekcji indywidualnych chce skorzystać np. jeżeli ktoś uczestniczy w zajęciach grupowych: „Wstęp do Dobrej Techniki wokalnej ” i 4 lekcjach indywidualnych to jego koszt uczestnictwa w Warsztatach wynosi: Wstęp do Dobrej Techniki Wokalnej – 100 zł + 4 lekcje x 70 zł - 280 zł ; Razem 100 + 280 =380 zł.

Osoba prowadząca warsztaty:

Marek Stawiński - certyfikowany nauczyciel śpiewu amerykańska techniką „Speech Level Singing”, certyfikacja światowej organizacji nauczycieli śpiewu Setha Riggsa w Los Angeles. Jedyny w Polsce absolwent Akademii Muzycznej wydziału wokalno – aktorskiego, nauczający techniką SLS. Jedyny w Polsce facet z certyfikatem uczący techniką SLS. (są jeszcze dwie kobiety), aktor, wokalista, www.marekstawinski.witryna.info

Plan zajęć:

4 sierpnia 2007r. (sobota)
09:00 – 12:00 lekcje indywidualne
12:00 – 12:15 przerwa
12:15 – 13:45 Wstęp do Dobrej Techniki Wokalnej (warsztat grupowy)
13:45 – 14:45 przerwa
14:45 – 16:15 Zastosowanie Dobrej Techniki Wokalnej w różnych stylach muzycznych (warsztat grupowy)
16:15 – 16:30 przerwa
16:30 – 20:30 lekcje indywidualne

5 sierpnia 2007r.(niedziela)
09:00 – 13:00 lekcje indywidualne
13:00 – 14:00 przerwa
14:00 – 17:30 lekcje indywidualne
17:30 – 18:00 przerwa
18:00 – 20:30 lekcje indywidualne

Miejsce warsztatów:

Pałac Starej Książki CHIMERA
ul. Działdowska 8a
Warszawa - Wola

UWAGA - BARDZO WAŻNE!!!
Ze względu na duże zainteresowanie warsztatami prosimy o jak najszybsze rezerwowanie uczestnictwa w zajęciach grupowych i indywidualnych!!! Rezerwacji należy dokonywać wysyłając następujące informacje (imię, nazwisko, adres mailowy, tel. kom., nazwę zajęć grupowych w których chce się brać udział oraz ilość lekcji indywidualnych z podaniem długości ich trwania i kiedy mają się odbyć (dzień i godzina) na niżej podane adresy lub dzwoniąc pod numer telefonu.

Szczegółowe informacje i zapisy:

Marek Stawiński

tel. 505 972 972

email: marekstawinski@op.pl

Po dokonaniu rezerwacji prosimy w ciągu najbliższych 5 dni dokonać wpłaty na niżej podane konto z dopiskiem: Warsztaty SLS, Warszawa 3/4 sierpnia 2007r. Imię i Nazwisko. Rezerwacje są dokonywane w kolejności zgłoszeń i potwierdzane po wpłynięciu wpłaty na konto. Brak wpłaty unieważnia dokonaną rezerwację. Odwołanie lekcji i wycofanie wpłaty może nastąpić najpóźniej do 30 lipca 2007r. Po tym terminie wpłaty za warsztaty nie będą zwracane !!! Można dokonać wpłaty w dwóch ratach: I rata 5 dni po dokonaniu Rezerwacji (zgłoszenia) – 50%; II rata najpóźniej do 27 lipca 2007r. – 50%

UWAGA!!!! SUPER WAŻNA INFORMACJA!!!

Wszystkie wpłaty za warsztaty muszą być dokonane przelewem na konto organizatora!!! Brak wpłaty w terminie eliminuje osobę, która rezerwowała miejsce na warsztatach a jej rezerwacja zostaje przekazana osobie znajdującej się na liście rezerwowej!!!

NIE MA MOŻLIWOŚCI DOKONYWANIA WPŁAT PODCZAS WARSZTATÓW!!! (DOTYCZY OSOBY, KTÓRE WCZEŚNIEJ ZAREZERWOWAŁY LEKCJE!!! ).

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od Organizatora.W przypadku zaistnienia takiej sytuacji Organizator zobowiązuje się powiadomić o tym fakcie uczestników najpóźniej na 5 dni przez planowanym terminem warsztatów oraz dokona zwrotu wniesionych przez uczestników opłat za warsztaty mające się odbyć w dniach 4/5 sierpnia 2007r. w Warszawie.

Organizator:
Stowarzyszenie Edukacyjno -Teatralne „Teatr Nasz”
ul. Weselna 22; 87-800 Włocławek

Wpłaty proszę dokonywać na konto:
Stowarzyszenie Edukacyjno -Teatralne „Teatr Nasz”
ul. Weselna 22; 87-800 Włocławek
Nr konta: 65 1610 1087 7410 5965 2000 0001
z dopiskiem: Imię i Nazwisko - SLS - Warszawa 4/5 sierpnia 2007r.

Głos i praca nad nim to moja pasja. Zajmuję się emisją i psychologią głosu, terapią zaburzeń głosu oraz prawidłową wymową i doskonaleniem dykcji. Odkrywanie własnego głosu i praca nad nim to fascynująca podróż, do której gorąco zapraszam. Nigdy nie jest za późno.