Archiwalne

Warsztat pieśni bułgarskich, Warszawa,12-13.01.2008

Sylwia Prusakiewicz-Kucharska

Sylwia Prusakiewicz-Kucharska

Warsztat pieśni bułgarskich

12 – 13 stycznia 2008 w godz. 11.00 – 17.30


Zapraszamy na warsztat pieśni bułgarskich, który poprowadzi Elina Toneva, wspaniała pieśniarka i aktorka, członkini Zespołu Teatralnego „CHOREA”.

Warsztat przeznaczony jest zarówno dla osób, które już śpiewały z Eliną jak i  tych którzy chcieliby poznać piękne pieśni z różnych stron Bułgarii.

W programie spotkania:

  •      rozgrzewka głosowa, dużo ćwiczeń rytmicznych;
  •      praca z podstawowymi rytmami występującymi w pieśniach bułgarskich;
  •      praca z półtonami, barwą i ozdobnikami;
  •      nauka pieśni jedno- i wielogłosowych  z różnych regionów Bułgarii, w rytmach parzystych i nieparzystych i do nich    proste korowody.


ELINA TONEVA

Urodzona w Sofii. Od najmłodszych lat interesowała się tradycyjnym folklorem bułgarskim, śpiewała i poznawała pieśni ludowe z różnych regionów Bułgarii ze szczególnym zamiłowaniem do pieśni rodopskich, z gór Rodopów. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Grafiki Projektowej.W 2001 na poważnie zaczęła się jej przygoda z muzyką. Związała się z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych „Gardzienice” i wkrótce została solistką „Orkiestry Antycznej” (projekt muzyczny Ośrodka skupiony na badaniach i rekonstrukcji muzyki Antycznej Grecji). W 2002 roku wzięła udział w nagraniu płyty kompaktowej „Orkiestry Antycznej” jako wokalistka, wykonawczyni partii solowych.W latach 2003 - 2004 udział w projekcie „Nieznane źródła muzyki europejskiej - Antyczna Grecja” w ramach programu Komisji Europejskiej Kultura 2000 we współpracy z Austriacką Akademią Nauk i Earthfall Dance Company z Wielkiej Brytanii. W ramach projektu prowadziła obszerne badania w dziedzinie tradycyjnej muzyki, folkloru i rytuałów na terenie Bułgarii, i poszukiwał najstarszych przykładów pieśni epickich zachowanych w żywej tradycji.
Jako wokalistka i aktorka brała udział w spektaklu „Ho de Galatan” będącego rezultatem współpracy Stowarzyszenia Teatralnego „Chorea” i Earthfall Dance Company z Cardiff w Wielkiej Brytanii.
Jest jednym z założycieli Stowarzyszenia Teatralnego „Chorea”, w ramach którego połączyły się dwa projekty OPT ”Gardzienie”-„Tańce Labiryntu” i „Orkiestra Antyczna”. Celem Stowarzyszenia jest badanie i praktyczne pogłębianie wiedzy na temat idei antycznej chorei – trójedności ruchu, muzyki i tekstu w relacji do współczesnych form teatralnych.
Jako wokalistka i aktorka brała udział w spektaklach „Tezeusz w Labiryncie” (Stowarzyszenie Teatralne „Chorea”) oraz  „Po Ptakach” zrealizowanego we współpracy Stowarzyszenia Teatralnego „Chorea” i Earthfall Dance Company, (Premiera wrzesień 2005, Cardiff).
W latach 2001 - 2006 wzięła udział w licznych koncertach, seminariach naukowych, pokazach, muzycznych i teatralnych festiwalach, sesjach edukacyjnych i warsztatach teatralno-muzycznych w Polsce, Wielkiej Brytanii, Austrii, Bułgarii, Niemczech, Danii i Belgii jako aktorka, wokalistka.

INFORMACJE I ZAPISY NA WARSZTAT:
Ośrodek „Muzyka Duszy” www.muzykaduszy.pl,
Barbara Zieleńska, barbara@muzykaduszy.pl, 0 661 591 639

Cena dwudniowego warsztatu
: 150 zł płatne do 4 stycznia 2008 na konto:
Citibank Handlowy
87 1030 0019 0109 8518 0170 3237
(koniecznie z adnotacją „Bułgaria”)
dla: Barbara Zieleńska, ul. Baleya 4 m. 58
02-132 Warszawa

Twój indywidualny plan pracy i program rozwoju głosu

Zobacz