Archiwalne

Letni obóz z Metodą Feldenkraisa - Mazury, 26.08. 2.09.2007

Sylwia Prusakiewicz-Kucharska

Sylwia Prusakiewicz-Kucharska

 
Letni obóz z Metodą Feldenkraisa Mazury, Kawkowo 26 sierpień – 2 wrzesień 2007

 
Miejsce: przepięknie położony, na śródleśnej polanie, pensjonat w Kawkowie w ciszy i spokoju mazurskich lasów i łąk (www.kawkowopolana.pl)

Zakwaterowanie: 2, 3 i wieloosobowe pokoje. Wyżywienie: wegetariańskie, 3 posiłki dziennie.

Program: 4 lekcje Feldenkraisa dziennie (około 5 godzin zajęć).

Zajęcia będą w rozkładzie: jeden dzień - 2 lekcje między śniadaniem i obiadem i 2 kolejne lekcje między obiadem i kolacją a następnego dnia 3 lekcje między śniadaniem i obiadem a jedna po kolacji. I tak na zmianę.


Jak zwykle będzie to podróż w głąb siebie, odkrywanie i poznawanie siebie w ruchu i ruchu w sobie,  poznawanie swoich ruchowych nawyków i szukanie nowych rozwiązań z jednoczesną akceptacją tego co tu i teraz. Tak intensywna dawka metody (ponieważ w tak krótkim czasie zrobimy prawie 30 lekcji ruchowych) daje głębsze i trwalsze efekty niż krótsze warsztatowe spotkania. Zatem jeśli chcesz pełniejszego doświadczenia siebie i Metody Feldenkraisa to zapraszam. Jednocześnie będzie dużo czasu na odpoczynek i cieszenie się okolicą, która oferuje piękne tereny do spacerów po lasach i łąkach.

Rozpoczynamy zajęciami w niedzielę 26.08 o godzinie 15 i kończymy obiadem po zajęciach w niedzielę 02.09. Czyli będzie pełnych 7 dni pobytu i zajęć.


METODA FELDENKRAISA
Zajęcia Metody Feldenkraisa mają formę delikatnych i lekkich ćwiczeń ruchowych, nastawionych na świadome odkrywanie siebie w ruchu i ruchu w sobie.

Metoda Feldenkraisa pokazuje jak uczyć sie od własnego ciała. Nacisk położony jest na czucie ciała i ruchu, zwiększanie świadomości oraz na szukanie lekkiego i łatwego ruchu. Wykorzystuje się tak zwany pierwotny proces uczenia się, który jest naturalny u dzieci spontanicznie i bez zahamowań odkrywających swoje ciało i ruch a poprzez to otaczający ich świat. Dzięki metodzie odkrywamy nasze nawyki ruchowe, które często prowadzą do przeciążenia organizmu powodując niepotrzebne zmiany zwyrodnieniowe. Ćwicząc, zdobywamy nowy repertuar ruchowy, a dzięki niemu polepszamy postawę, zmniejszamy dolegliwości bólowe. W atmosferze akceptacji, bezpieczeństwa i zaciekawienia swoim ciałem poznawać będziemy jak poruszać się łatwiej, lżej, sprawniej i zdrowiej. Metoda daje nam narzędzia do tego, aby żyć bardziej świadomie oraz, aby lżej i łatwiej było nam robić w życiu to, co robić chcemy i lubimy. 

Opracowana przez izraelskiego fizyka Moshe Feldenkraisa w latach 50 XX wieku. U jej podstaw leży neurologia, anatomia, biomechanika i psychologia. Znajduje coraz większą popularność na świecie w takich dziedzinach jak rozwój osobisty, rehabilitacja, taniec i teatr. Choć z założenia jest metodą edukacyjną a nie  terapeutyczną to,  można stosować ją jako metodę wspomagającą proces terapeutyczny.

Zajęcia poprowadzi Jacek Paszkowski, mgr rehabilitacji, absolwent warszawskiej AWF,  certyfikowany nauczyciel Metody Feldenkraisa (2000), założył i prowadzi Akademię Świadomego Ruchu, której misją jest propagowanie poznania siebie  i poprawa funkcjonowania poprzez ruch. Jacek prowadzi zajęcia indywidualne z Metody Feldenkraisa oraz rehabilitacyjne, w Warszawie, jak również warsztaty grupowe na terenie całej Polski. Jest wykładowcą w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem www.instytutdmt.pl  oraz współpracuje z Instytutem Psychoimmunologii IPSI www.ipsi.pl


Cena: 500zł  za warsztaty plus dodatkowo za zakwaterowanie i wyżywienie.

Ceny za pobyt zostaną podane później, ale w przybliżeniu wynoszą od 60 do 100 zł za dobę za osobę w zależności od wybranego pokoju.

Miejsce rezerwuje wpłata zaliczki 100 zł na konto:  87 1140 2004 0000 3102 3404 7817 tytułem „obóz w Kawkowie”

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń z wpłatą zaliczki.

 

Zapisy i informacje:

Jacek Paszkowski

(22) 628 79 55        jacek@mtoda-feldenkraisa.pl       606 832 328


Więcej informacji o Metodzie Feldenkraisa znajdziesz na stronie www.metoda-feldenkraisa.pl

Twój indywidualny plan pracy i program rozwoju głosu

Zobacz