Kategoria

Wiosna w easyvoice

Każdy dzień – to dobry dzień

Pozytywne afirmacje i duża dawka dobrej energii dla tych, którzy potrzebują wzmocnienia – na dzień dobry. Bo każdy dzień to dobry dzień.

Porost islandzki – wsparcie z lasu i gór dla Twojego głosu

Natura od zawsze nas wspiera, jeśli tylko rozsądnie potrafimy wykorzystać to, co nam daje. W przypadku wielu problemów zdrowotnych nie zawsze musimy sięgać po silne leki na receptę, ale zacząć możemy od łagodnego wzmocnienia wewnętrznych sił naszego organizmu.

Pozycja siedząca a głos

Praca głosem to nie tylko mówienie i śpiewanie w pozycji stojącej, w ruchu. Dla części osób, to praca przez kilka godzin dziennie podczas np. prowadzenia rozmów telefonicznych czy spotkań z klientami. By uniknąć przeciążenia krtani i negatywnych skutków siedzenia – trzeba zadbać o właściwą pozycję siedzącą, jej częste zmiany, robienie przerw w pracy.

Krtań a siedzący tryb życia

Mała aktywność fizyczna i przebywanie przez większość dnia w pozycji siedzącej nie jest tym, co lubi nasza krtań. Gdy dzień spędzamy bez ruchu, większego zaangażowania mięśni, niż tylko podczas codziennych czynności, możemy odczuć, jak bardzo cierpi nasze ciało i jak to odbija się na głosie.

Wiosenne pułapki – część 2 – klimatyzacja

Gdy wiosenne słońce ogrzewa nas coraz cieplejszymi promieniami, nadchodzą letnie upały – chętniej i częściej korzystamy korzystamy z klimatyzacji. Obecna jest już niemal wszędzie: w samochodzie, miejscach pracy, sklepach, domach, środkach komunikacji. Pomaga nam znieść wysokie temperatury, ale negatywnie wpływa na nasz głos. Osoby, które pracują głosem zawodowo, muszą mieć świadomość, jakie problemy wiążą się z jej używaniem i jak im zapobiegać.

Kwas hialuronowy i głos

Kwas hialuronowy od jakiegoś czasu podbija rynki kosmetyczne. Nawilża, wypełnia, wspomaga naszą skórę. Nie wszyscy wiedzą jednak o jego zastosowaniu w laryngologii, w terapii głosu oraz o tym, że jest jednym z ważnych składników naszego ciała. Jest obecny także w fałdach głosowych, gdzie pełni ważną funkcję.

Pij wodę

Picie wody to nawyk, zdrowy, jeden z najlepszych dla Twojej krtani. Jeśli pracujesz głosem, śpiewasz, albo często masz dni wypełnione rozmowami od rana do wieczora – musisz pić wodę, jeśli nie chcesz stracić głosu.

Czy mój głos jest odwodniony?

Gdy pracujesz głosem, śpiewasz – bez wody ani rusz. Jak samochód potrzebuje paliwa, tak Twoja krtań wymaga odpowiedniego nawodnienia, by mogła pracować bezpiecznie i najlepiej, jak potrafi. Odpowiednie nawodnienie nadal stanowi problem dla wielu osób, które używają głosu w codziennej pracy zawodowej oraz dla części tych, którzy występują na scenie.

Nawodnienie ma znaczenie

Pod koniec dnia czujesz w gardle delikatne drapanie. Albo już w okolicy południa, gdy dużo mówisz lub śpiewasz, Twoja krtań daje Ci sygnały, pojawia się lekki ból, podrażnienie. Myślisz sobie, że chyba zaczyna się przeziębienie. Tymczasem, taki objaw może być informacją dla Ciebie, że w Twoim organizmie brakuje wody.
Już nawet odwodnienie małego stopnia znacznie pogarsza nasze samopoczucie, obniża poziom energii i bardzo źle wpływa na stan strun głosowych oraz wydolność krtani. Zwiększony wysiłek, na który narażona jest wówczas krtań, możesz odczuć także w postaci napięć i dyskomfortu w okolicy ramion i szyi.

Wiosenne pułapki – cz. 1, czyli nie taka wiosna piękna dla alergika, jak ją malują

Wodnisty katar, kaszel, kichanie, łzawiące oczy, zapchany nos, chrypka utrudniająca mówienie, zmiany w głosie, które odbierają pewność. Piękna wiosenna aura ma też niestety drugą, mniej przyjazną twarz. To okres pylenia roślin, który dla alergików bywa czasem trudnym. Jeśli chorujesz na pyłkowicę, a jednocześnie zawodowo pracujesz głosem lub często przemawiasz, występujesz – możesz doświadczyć w tym czasie wielu trudności. .

Energia z natury

Wiosną dobra energia jest na wyciągnięcie ręki. Śpiew ptaków, ciepłe promienie słońca, przyroda, która wybucha kolorami. To, czego brakuje jesienią i zimą mamy tuż obok. Wszystko przychodzi łatwiej. Więcej się chce, apetyt na życie wzrasta. Niech ta piękna pora roku stanie się źródłem dobrej energii, która pomoże nam rozwijać swój głos i czynić życie piękniejszym.

Co kradnie Twoją energię ?

Wiosną świat budzi się do życia. Poziom naszej energii rośnie, chce się żyć, tańczyć i śpiewać. Zwróć jednak uwagę na to, że bywają dni lub dłuższe okresy, gdy nie chce się nic, Twój nastrój znacznie się pogarsza i nawet kolorowy świat za oknem nie jest w stanie wywołać uśmiechu na Twojej twarzy.

Pięć Rytuałów Tybetańskich

Zestaw prostych ćwiczeń, które pobudzają i wykorzystują energię. Skutkiem ich regularnego wykonywania jest nie tylko większy poziom energii, ale także lepsze samopoczucie, poprawa stanu zdrowotnego czy wzmocnienie ciała.

Pracuj z energią – ćwiczenia Qi Gong

Energia – nazywana różnie – bywa siłą witalną, chi, qi, praną. Jest, choć jej nie widzimy, to jednak odczuwamy. Najłatwiej jej brak, gdy wyczerpane zasoby wprost ścinają nas z nóg i kładą do łóżka.