...
Kategoria

Wiosna w easyvoice

Każdy dzień – to dobry dzień

Pozytywne afirmacje i duża dawka dobrej energii dla tych, którzy potrzebują wzmocnienia – na dzień dobry. Bo każdy dzień to dobry dzień.

Porost islandzki – wsparcie z lasu i gór dla Twojego głosu

Natura od zawsze nas wspiera, jeśli tylko rozsądnie potrafimy wykorzystać to, co nam daje. W przypadku wielu problemów zdrowotnych nie zawsze musimy sięgać po silne leki na receptę, ale zacząć możemy od łagodnego wzmocnienia wewnętrznych sił naszego organizmu.

Pozycja siedząca a głos

Praca głosem to nie tylko mówienie i śpiewanie w pozycji stojącej, w ruchu. Dla części osób, to praca przez kilka godzin dziennie podczas np. prowadzenia rozmów telefonicznych czy spotkań z klientami. By uniknąć przeciążenia krtani i negatywnych skutków siedzenia – trzeba zadbać o właściwą pozycję siedzącą, jej częste zmiany, robienie przerw w pracy.

Krtań a siedzący tryb życia

Mała aktywność fizyczna i przebywanie przez większość dnia w pozycji siedzącej nie jest tym, co lubi nasza krtań. Gdy dzień spędzamy bez ruchu, większego zaangażowania mięśni, niż tylko podczas codziennych czynności, możemy odczuć, jak bardzo cierpi nasze ciało i jak to odbija się na głosie.

Wiosenne pułapki – część 2 – klimatyzacja

Gdy wiosenne słońce ogrzewa nas coraz cieplejszymi promieniami, nadchodzą letnie upały – chętniej i częściej korzystamy korzystamy z klimatyzacji. Obecna jest już niemal wszędzie: w samochodzie, miejscach pracy, sklepach, domach, środkach komunikacji. Pomaga nam znieść wysokie temperatury, ale negatywnie wpływa na nasz głos. Osoby, które pracują głosem zawodowo, muszą mieć świadomość, jakie problemy wiążą się z jej używaniem i jak im zapobiegać.

Kwas hialuronowy i głos

Kwas hialuronowy od jakiegoś czasu podbija rynki kosmetyczne. Nawilża, wypełnia, wspomaga naszą skórę. Nie wszyscy wiedzą jednak o jego zastosowaniu w laryngologii, w terapii głosu oraz o tym, że jest jednym z ważnych składników naszego ciała. Jest obecny także w fałdach głosowych, gdzie pełni ważną funkcję.

Pij wodę

Picie wody to nawyk, zdrowy, jeden z najlepszych dla Twojej krtani. Jeśli pracujesz głosem, śpiewasz, albo często masz dni wypełnione rozmowami od rana do wieczora – musisz pić wodę, jeśli nie chcesz stracić głosu.

Czy mój głos jest odwodniony?

Gdy pracujesz głosem, śpiewasz – bez wody ani rusz. Jak samochód potrzebuje paliwa, tak Twoja krtań wymaga odpowiedniego nawodnienia, by mogła pracować bezpiecznie i najlepiej, jak potrafi. Odpowiednie nawodnienie nadal stanowi problem dla wielu osób, które używają głosu w codziennej pracy zawodowej oraz dla części tych, którzy występują na scenie.

Wiosenne pułapki – cz. 1, czyli nie taka wiosna piękna dla alergika, jak ją malują

Wodnisty katar, kaszel, kichanie, łzawiące oczy, zapchany nos, chrypka utrudniająca mówienie, zmiany w głosie, które odbierają pewność. Piękna wiosenna aura ma też niestety drugą, mniej przyjazną twarz. To okres pylenia roślin, który dla alergików bywa czasem trudnym. Jeśli chorujesz na pyłkowicę, a jednocześnie zawodowo pracujesz głosem lub często przemawiasz, występujesz – możesz doświadczyć w tym czasie wielu trudności. .

Co kradnie Twoją energię ?

Wiosną świat budzi się do życia. Poziom naszej energii rośnie, chce się żyć, tańczyć i śpiewać. Zwróć jednak uwagę na to, że bywają dni lub dłuższe okresy, gdy nie chce się nic, Twój nastrój znacznie się pogarsza i nawet kolorowy świat za oknem nie jest w stanie wywołać uśmiechu na Twojej twarzy.

Pięć Rytuałów Tybetańskich

Zestaw prostych ćwiczeń, które pobudzają i wykorzystują energię. Skutkiem ich regularnego wykonywania jest nie tylko większy poziom energii, ale także lepsze samopoczucie, poprawa stanu zdrowotnego czy wzmocnienie ciała.

Pracuj z energią – ćwiczenia Qi Gong

Energia – nazywana różnie – bywa siłą witalną, chi, qi, praną. Jest, choć jej nie widzimy, to jednak odczuwamy. Najłatwiej jej brak, gdy wyczerpane zasoby wprost ścinają nas z nóg i kładą do łóżka.