Afirmacje dla głosu

Bezpiecznie jest być sobą i dobrze móc wyrażać siebie

Bycie sobą sprawia nam trochę problemów. Rezygnujemy z siebie, podporządkowujemy się zewnętrznym wymaganiom, słuchamy innych zamiast samych siebie. Szukamy akceptacji, chcemy być częścią grupy, społeczeństwa. Słowa innych, ich opinie, oceny stają się jedynym punktem odniesienia. ![](https://easyvoice.pl/storage/bezpiecznie.jpg) Trudno wyrażać siebie, swoje zdanie, gdy nie czujemy się bezpiecznie w świecie i odbieramy sobie prawo do bycia sobą. Warto zawalczyć o siebie. O to, by poznać siebie i by stać się dla siebie kimś ważnym, z kim chce się być, dyskutować, spędzać czas i tym, kogo opinie są dla nas najważniejsze. Poczuć się bezpiecznie we własnym ciele, z własnymi emocjami, prawem do posiadania...

Kocham siebie, kocham mój głos

To trudna afirmacja, a ma potężną siłę oddziaływania. Trudna, bo te słowa ciężko przechodzą przez gardło gdy nie ma w nas akceptacji i miłości dla siebie. Gdy nie potrafimy uznać, że jesteśmy w porządku tacy, jacy jesteśmy, gdy skupiamy się raczej na swoich brakach niż zaletach, gdy porównujemy się z innymi i dostosowujemy się do wzorców, z którymi nam nie po drodze, gdy tracimy autentyczność i rozumienie siebie. Dlatego warto z nią pracować i obserwować, jak zmiana w podejściu do siebie wpływa na nasz głos. ![](https://easyvoice.pl/storage/kocham-siebie-glos.jpg)

Czuję się dobrze, gdy ludzie mnie słuchają

Niektórzy mają z tym spory problem. Gdy zabieramy głos, uwaga innych skupia się na nas i wypowiadanych słowach. Gdy śpiewamy, słuchacze podążają za naszymi dźwiękami, wsłuchują się w dźwięki, słowa, emocje. Znajdujemy się w centrum uwagi, a to może powodować lęk, poczucie bycia ocenianym. Te nieprzyjemne odczucia potrafią odebrać radość z tego, że możemy, potrafimy mówić, śpiewać czy dzielić się swoim wewnętrznym światem.

Twój indywidualny plan pracy i program rozwoju głosu

Zobacz