...

Symfonia dźwięków

Wsłuchaj się w dźwięki otoczenia. Naucz się odprężać gdziekolwiek jesteś.

(źródło nieznane

Możesz wykonywać ćwiczenie gdziekolwiek; w parku, w ogrodzie, w lesie lub w pobliżu hałaśliwej ulicy.

Usiądź wygodnie. Opuść ramiona i głęboko oddychaj.

Zamknij oczy i przez kilka minut wsłuchuj się we wszystkie dochodzące dźwięki.

Zacznij od tych, które są najbliżej, a potem stopniowo skupiaj uwagę na dalszych.

Kiedy stwierdzisz, że słyszysz wszystkie docierające dźwięki, skoncentruj uwagę na jakimś określonym bliskim hałasie, wybierz taki, który jest przyjemny dla ucha i wyraźny. Może uda ci się słyszeć śpiewającego ptaka, głosy bawiących się dzieci lub odległą muzykę.

Następnie skieruj uwagę na inne dźwięki. Staraj się je postrzegać jako część pewnej całości. Krzyki robotników czy odgłosy ruchu ulicznego stanowią fragment olbrzymiej współczesnej symfonii, której masz okazję wysłuchać.

Pomyśl o pozytywnych aspektach spraw, z jakimi te dźwięki są związane- karetka śpieszy na pomoc choremu, a przyszli goście budującego się hotelu będą mieli piękny widok na park.

Ćwicz tak długo jak masz ochotę zagłębiać się w docierające do Ciebie dźwięki. Kiedy skończysz, otwórz oczy i przez kilka minut pobądź ze sobą w tym miejscu, w którym się znajdujesz. Odczuj radość płynącą z odprężenia. 

Podziel się
Zajęcia indywidualne w Toruniu - emisja głosu

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny.

Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.

A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia