...

Medytacja wg Bensona

Krótka rozluźniająca medytacja, która pomoże obniżyć poziom stresu w ciele.

Usiądź wygodnie. Rozluźnij się. Nogi oprzyj o podłogę, ręce oprzyj na oparciu krzesła lub fotela. Możesz ułożyć je także na kolanach.

Zamknij oczy.

Kolejno rozluźnij wszystkie mięśnie. Zacznij od stóp, poruszaj się z rozluźnianiem mięśni w górę wzdłuż nóg, tułowia, wzdłuż rąk, barków, szyi; rozluźnij twarz i skończ na szczycie głowy.

Pozostań w bezruchu.

Oddychaj spokojnie przez nos. Zdaj sobie sprawę z własnego oddechu i pozwól mu płynąć jego własnym rytmem, kiedy wdychasz powietrze przez nos i kiedy wypuszczasz powietrze przez nos. Wdech i wydech…

Kiedy wykonujesz wydech cicho wymawiaj słowo „jeden”. Następny wdech i ponownie wypowiadasz cicho słowo „jeden”.

Kontynuuj wypowiadanie słowa „jeden” podczas każdego wydechu i koncentruj się na nim ….

Pozostań biernym; dzieje się to, co się dzieje, a ty śledzisz wydechy w połączeniu ze słowem „jeden”. Jeśli pojawiają się przeszkadzające myśli, obrazy lub odczucia, nie próbuj pozbyć się ich na siłę, tylko bardziej skoncentruj się na słowie „jeden”.

Pozostań w takim stanie skupienia przez kilka minut. Możesz otworzyć oczy, ale wzrok kieruj ku dołowi.

Kiedy skończysz, pozostań przez 2 -3 minuty w zupełnym spokoju bez wymawiania słowa „jeden”. Kiedy jesteś gotowym przeciągnij się i otwórz oczy.

Podziel się

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny.

Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.

A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia