...

Ćwiczenie wyciszające

Zanurz się w ciszy, odpocznij, usłysz więcej.

Wybierz odpowiedni moment na to, by móc przebywać z sobą w ciszy. Zarezerwuj sobie tylko 5 minut. Wyłącz telefon, zadbaj o ciszę, o to, by nic i nikt nie rozpraszał Twojej uwagi. Pobądź z sobą. Możesz zamknąć oczy. Usłysz swoje myśli, posłuchaj swojego ciała. Wsłuchaj się w siebie.

Pozwól sobie na luksus bycia w ciszy i w spokoju. Wg autorów książki “Pięc cennych minut rano” (J.Brantley, W. Millstine) „ W ciszy możesz usłyszeć swój oddech, swój niepokój, swoje obawy. Możesz poprowadzić swój umysł w spokojną przestrzeń, bez stresu i bez potrzeby spieszenia się dokądkolwiek, ponieważ już jesteś we właściwym miejscu (…) kojąca moc ciszy osłoni cię w stresujących sytuacjach”.

Przebywanie w ciszy, z samym sobą, uświadomienie sobie własnych obaw, stawienie im czoła, wszystko to, czego wówczas doświadczymy, ma wzmocnić nas wzmocnić i poprawić nasz nastrój. Takie chwile są potrzebne zwłaszcza w momentach, gdy stres zaczyna dominować w naszym życiu. Dobrze jest też, dla zachowania równowagi, codziennie zacząć lub zakończyć dzień takim wyciszeniem. Ćwiczyć można i częściej np. jeśli w ciągu dnia potrzebujemy odreagować lub przed wystąpieniem albo treningiem głosu. Czas trwania w ciszy można wydłużać. 

Podziel się

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny.

Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.

A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia