...

Twój wewnętrzny przewodnik

Poznaj swojego wewnętrznego przewodnika i korzystaj z jego mądrości.

Przyjmij wygodną pozycję leżącą lub siedzącą. Rozluźnij się, oddychaj spokojnie przez otwarte luźno usta. Zamknij oczy.
W wyobraźni zobacz miejsce, które kojarzy Ci się z bezpieczeństwem, spokojem.
Zobacz siebie wędrującego do tego miejsca. Poczuj się w nim dobrze. Odczuj, jak twój oddech uspokaja się tam, ciało rozluźnia się. Słyszysz spokojne bicie swojego serca.
Zaproś do tego miejsca swojego przewodnika – wyobraź go sobie dokładnie, takiego, jakim chcesz , aby był – ile ma lat, jest kobietą czy mężczyzną, jaka jest jego postawa, w co jest ubrany, jak wygląda jego twarz, jak brzmi jego głos? Usłysz kroki, zbliża się do ciebie. Przywitaj się z nim, zaproś do wnętrza bezpiecznego miejsca.
Następnie zadaj mu pytanie, na które chcesz uzyskać odpowiedź. Możesz pytać o co chcesz np. „Co zrobić, by rozwiązać ten (określ dokładnie) problem? „W jaki sposób mogę osiągnąć … ?”, „Czego potrzebuję, aby …. ?”. Obserwuj swojego przewodnika, poczekaj na odpowiedź. Zauważ jego gesty, miny. Posłuchaj odpowiedzi. Gdy jej udzieli, podziękuj mu i pozwól mu odejść. Pobądź w swoim bezpiecznym miejscu jeszcze przez chwilę, zastanów się nad odpowiedzią, którą otrzymałeś.

Zapraszaj swojego wewnętrznego przewodnika do siebie jak najczęściej. Pamiętaj, że masz przyjaciela, który zawsze udzieli Ci dobrej rady.

Ćwiczenie wykonuj minimum przez okres jednego tygodnia 1-2 razy dziennie. Jeśli nie uzyskasz odpowiedzi od razu, poczekaj cierpliwie. Po kilku dniach dostaniesz odpowiedź na swoje pytanie. Być może odpowiedzi będą pojawiać się etapami podczas kolejnych sesji ćwiczeń.

Podziel się

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny.

Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.

A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia