...

Światło – nosisz je w sobie

Czy aby na pewno? Czy Twój głos brzmi groźnie, ostro? Brakuje mu ciepłej nuty miłości, spokoju i radości? Może ochładza Twoje stosunki z rozmówcami, rodziną, słuchaczami zamiast Cię do nich zbliżać? Odkryj w sobie wewnętrzne światło, które ociepli Twoje wnętrze i które inni usłyszą w Twoim głosie.

Do wykonania ćwiczenia przygotuj świeczkę, zapewnij sobie spokój i ciche otoczenie.

Usiądź, zapal świeczkę.

Przyglądaj się światłu. Obserwuj płomień i wyobraź sobie, że ten ciepły płomień rozjaśnia i ogrzewa Twoje serce. W nim jest źródło dobra, nadziei, miłości, wiary, szczęścia, wdzięczności, radości.

Jeśli masz ochotę możesz intonować dźwięki, jakie podpowiada Ci serce. Wyobraź sobie, że każdy dźwięk jest wypełniony tym ciepłym, żółtym światłem.

Jeśli nie masz ochoty na wydobywanie dźwięków, po prostu obserwuj świeczkę i wyobrażaj sobie swój wewnętrzny płomień. Zatroszcz się o niego.

Ćwicz tak długo, jak masz ochotę.

Wracaj do wyobrażenia swojego wewnętrznego płomienia każdego dnia.

Światło nosisz w sobie.
Światło nie zgaśnie choćbyś chciał…”

(R. Kunce)

 

Na podst. „Wewnętrzny blask”

z książki „Pięć cennych minut rano”

J. Brantley, W. Millstine

Podziel się

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny.

Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.

A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia