...

Określ swoje cele

Czy wiesz czego chcesz? Czy wiesz, dokąd zmierzasz, co chcesz osiągnąć?
Jak w każdej dziedzinie życia, tak i w pracy nad głosem niesamowicie istotne jest określenie tego, do czego dążysz. Może spytasz po co marnować czas na coś takiego. Nie będę Cię zmuszać ani przekonywać na siłę. Chcę Ci jedynie pokazać, jak ważne jest określenie TWOICH WŁASNYCH CELÓW, TEGO, CZEGO PRAGNIESZ I DO CZEGO ZMIERZASZ.

Dlaczego wyznaczać własne cele?

Cel jest tym, co motywuje Cię do nieustannej pracy i pozwala przetrwać pojawiające się kryzysy i trudności.

Cel pomaga Ci pracować nad sobą bardziej regularnie i systematycznie. Sprawia, że każdego dnia dokładasz wszelkich starań, by zrobić choć jeden mały krok w kierunku spełnienia marzeń.

Cel wyznacza ścieżkę i poprowadzi Cię w dobrym kierunku w Twojej pracy nad głosem. Wyznaczając swój cel narzucasz sobie dyscyplinę i bierzesz odpowiedzialność za jego wykonanie.

Mając wyznaczony cel ciągle przed oczami, możesz go realizować. Jeśli nie potrafisz określić tego, co chcesz uzyskać- jak zamierzasz to zrobić?

Posiadanie celu to pierwszy krok do jego realizacji.

Nie bój się planować i określać celów- to pierwszy krok do ich osiągnięcia. Realizacja celów przyniesie Ci dużo radości i satysfakcji; wzmocni Twoją samoocenę i pewność siebie. Spełnią się Twoje marzenia i pragnienia. Nie przegap takiej szansy.

Zanim zaczniesz świadomie pracować głosem i nad głosem, wykonaj pierwszy krok jakim jest określenie tego, co jest Twoim celem w tym obszarze. Twoje cele będą czymś na wzór kompasu wskazującego, w którym kierunku podążać i co stanowić będzie kres tej podróży. Podróż ta, tak na prawdę, szybko się nie skończy, bo życie modyfikuje i weryfikuje nasze plany, nasze cele; czasem zmusza do ustalenia nowych i w ten sposób wymaga od nas nieustannej zmiany i rozwoju.

Jeśli jesteś gotowy(a) przejdź do określenia własnych celów odnośnie Twojego głosu i pracy nad nim. Możesz wykorzystać arkusz określania celów, który przygotowałam lub spisać je na zwykłej kartce papieru.

OKREŚL SWOJE CELE -wersja odświeżona

określ swoje cele – wersja pierwsza

Najpierw określ swoje cele i pragnienia odnośnie do tego, jaki Twój głos ma być- napisz w punktach o tym, jaki chcesz, aby był Twój głos, do jakiej barwy, siły i innych jego cech zmierzasz; napisz wszystko, co przyjdzie Ci do głowy.

Pamiętaj- nie daj się ponieść za bardzo fantazji, weź pod uwagę wszelkie uwarunkowania anatomiczne i psychologiczne. Pomyśl o tym jakie predyspozycje posiadasz i określ, jak możesz je rozwinąć.

Następnie ustal w jaki sposób te cele zrealizujesz, czyli jak będziesz nad Twoim głosem pracować rozwijać się, ćwiczyć oraz dbać o jego dobrą kondycję.

Cel jest częścią Twojej pracy nad głosem.

Zaglądaj często do tej listy, modyfikuj ją, dodawaj nowe cele i zaznaczaj to, co udało Ci się osiągnąć. Możesz też pracować z wytyczonymi przez siebie celami w czasie relaksacji lub przed snem- będąc w stanie fizycznego i psychicznego rozluźnienia uruchom wyobraźnię. Pomyśl jak to cudownie, że osiągasz swoje cele. Poczuj to w ciele, zobacz jakie myśli się pojawią. Poczuj się zwycięzcą. Prześledź całą drogę, jaką musiałe(a)ś pokonać, aby zrealizować swój cel. Postępuj tak z każdym wyznaczonym przez siebie celem.

Życzę Ci powodzenia w wyznaczaniu
i osiąganiu Twoich celów.
Podziel się

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny.

Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.

A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia