...

Natychmiastowe zwiększanie pewności siebie

Jak poczuć się pewniej? Zaprogramuj swój umysł i ciało w sposób, w jaki proponuje Paul McKenna. Ćwicz tak często, jak się da. Wzrost pewności siebie może nastąpić od razu lub stopniowo przy powtarzaniu ćwiczenia.


Przeczytaj treść ćwiczenia, następnie je wykonaj.

„1.Trzymaj głowę wysoko, w wygodnej pozycji. Pozwól, żeby kręgosłup utrzymywał cię w pionie. Wyobraź sobie, że przez twój kręgosłup prosto do nieba przebiega złota nic i że ta nic cię podtrzymuje. Odpręż się, nić bezpiecznie cię podtrzymuje. Ta zrelaksowana, wyprostowana postawa naturalnie współgra z uczuciem pewności i niedługo będzie dla ciebie równie naturalna jak oddychanie.

2.A teraz przypomnij sobie moment poczucia całkowitej pewności. Wróć do tamtego czasu, zobacz to, co widziałeś, usłysz to, co słyszałeś i poczuj jak dobrze się czułeś (jeżeli nie pamiętasz żadnego konkretnego momentu, wyobraź sobie, o ile lepsze byłoby twoje życie, gdybyś czuł się zupełnie pewnie i bezpiecznie, dysponując całą wiedzą, siłą i wiarą w siebie, jak może być potrzebna).

3.Teraz wzmocnij i nasyć kolory oraz dźwięki w tym obrazie i pozwól, by wrażenie pewności stało się bardziej intensywne.

4.Zaobserwuj, gdzie w ciele najmocniej odczuwasz wrażenie pewności. Nadaj temu uczuciu pewności kolor i przesuń wybraną barwę do czubka głowy i końca palców stóp. Podwój nasycenie koloru. Podwój je ponownie!

5.Powtórz punkty 2-4 co najmniej pięć razy. Znowu wyobraź sobie ze wszystkimi szczegółami wydarzenie, podczas którego czujesz się pewnie. Możesz korzystać z tego samego doświadczenia lub za każdym razem dodawać nowe”.

Podziel się

Zapraszam do współpracy

Jeśli pracujesz głosem – możesz to robić bez wysiłku i zmęczenia, bez odczuwania „bólu mówienia”. Nauczę Cię, jak prawidłowo emitować głos, by był zawsze zdrowy, silny i piękny.

Jeśli śpiewasz – podczas zajęć przekonasz się, że Twój głos płynie swobodnie, a każdy, nawet trudny tekst w j. polskim przestanie być przeszkodą.

A może po prostu chcesz polubić i lepiej poznać swój głos albo przestać bać się publicznych wystąpień – w tym również Ci pomogę.

Szkolenia i zajęcia indywidualne

Moje socialmedia